سامسونگ اخیراً به‌روزرسانی امنیتی ژوئن 2023 را برای سری گلکسی S22 خود در اروپا و آمریکای لاتین منتشر کرده است. در حال حاضر این آپدیت به آمریکای شمالی و به طور خاص ایالات متحده رسیده است.

به‌روزرسانی امنیتی جدید، با نسخه‌های سفت‌افزار S90xUSQU2CWE7 برای مدل‌های قفل‌شده توسط شرکت مخابراتی و S90xU1UEU2CWE8 برای مدل‌های بدون قفل، اکنون برای Galaxy S22، Galaxy S22+ و Galaxy S22 Ultra در دسترس است. کاربران شبکه های Dish Wireless، Metro PCS و T-Mobile می توانند دستگاه های خود را بر این اساس به روز کنند.

این به روز رسانی عمدتا بر افزایش امنیت دستگاه تمرکز دارد و بیش از 60 آسیب پذیری امنیتی شناسایی شده در گوشی های هوشمند و تبلت های گلکسی را برطرف می کند. با این حال، تغییرات رسمی ارائه شده توسط سامسونگ به هیچ ویژگی جدید یا بهبود عملکرد اشاره ای نکرده است.

بر اساس بولتن امنیتی به روز شده سامسونگ، وصله ژوئن 2023 حاوی 53 اصلاحیه از طرف Google برای آسیب پذیری های امنیتی مرتبط با اندروید (CVE) است. از این تعداد، سه مورد به عنوان بحرانی طبقه بندی می شوند، در حالی که 50 مورد بحرانی در نظر گرفته می شوند. علاوه بر این، سامسونگ 11 آسیب پذیری امنیتی خاص دستگاه های خود را برطرف کرده است.

این شرکت کره‌ای جزئیات سه مورد از این آسیب‌پذیری‌ها را فاش کرد که به آسیب‌پذیری‌ها و مواجهه‌های سامسونگ (SVE) معروف هستند. اطلاعات مربوط به آسیب‌پذیری‌های باقی‌مانده زمانی فاش می‌شود که همه تلفن‌ها و تبلت‌های گلکسی پچ ژوئن ۲۰۲۳ یا به‌روزرسانی‌های امنیتی جدیدتر را دریافت کنند. سه نقص فاش شده بر دستگاه‌های گلکسی دارای اندروید 11، اندروید 12 و اندروید 13 تأثیر می‌گذارد. یکی از آسیب‌پذیری‌ها بر دستگاه‌هایی که از تراشه‌های اگزینوس استفاده می‌کنند، تأثیر می‌گذارد، در حالی که دیگری مربوط به نقص در Knox و حالت CC آن است.

برای بررسی به‌روزرسانی جدید در گوشی‌های سری گلکسی S22، کاربران آمریکایی می‌توانند به Settings > Software Update رفته و Download & Install را انتخاب کنند.

در ادامه، سامسونگ قصد دارد اواخر سال جاری به‌روزرسانی One UI 6.0 مبتنی بر اندروید 14 را برای سری گلکسی S22 منتشر کند. این گوشی ها ابتدا با اندروید 12 عرضه شدند و به روز رسانی اندروید 13 و رابط کاربری One UI 5.1 در ماه های قبل منتشر شد. در اخبار مرتبط، انتظار می‌رود سامسونگ تا پایان ماه آینده از ساعت‌های سری گلکسی واچ 6 خود رونمایی کند و اکنون، قبل از عرضه، تصاویر رندر دستگاه‌های آینده به بیرون درز کرده است.

به لطف افشاگر ایوان بلاس (@evleaks) رندرهای رسمی از سری محصولات پوشیدنی جدید گلکسی واچ 6 سامسونگ به بیرون درز کرد. رندرهای گلکسی واچ 6 و واچ 6 کلاسیک لو رفته است. ما می توانیم دو دکمه فیزیکی را در هر دو ساعت هوشمند در سمت راست پیدا کنیم. دکمه هوم در بالا و دکمه برگشت درست زیر آن قرار دارد. دکمه هوم نیز دارای یک برآمدگی قرمز رنگ است تا آن را از دکمه برگشت متمایز کند.

منبع

به این پست امتیاز دهید