در چند سال گذشته، گوشی های هوشمند نازک تر و با کیفیت تر شده اند. بنابراین امروزه حتی برخی از مدل های میان رده نیز حس یک محصول لوکس را به مصرف کننده منتقل می کنند. اما این دستگاه ها همچنان به راحتی خراشیده می شوند و در اثر ضربه شکننده هستند و فریم فلزی آن ها خراشیده می شود. به نظر می رسد اپل با پتنت جدید خود در تلاش است دوام آیفون های خود را افزایش دهد.

اپل اخیرا پتنتی به نام Spatial Composites به ثبت رسانده است که هدف آن استفاده از موادی مانند سرامیک و فلزات مختلف در بدنه گوشی هایش است. بدین ترتیب بدنه دستگاه به لطف فرآیندی جدید در برابر خط و خش، ضربه و فرورفتگی بیش از پیش مصون می ماند.

طبق پتنت جدید اپل، این کامپوزیت می تواند استحکام قاب آیفون را به میزان قابل توجهی در مقایسه با مواد مورد استفاده فعلی افزایش دهد. این فرآیند به اپل اجازه می دهد تا چگالی مواد را در قسمت های مختلف دستگاه تغییر دهد. به عنوان مثال، برای افزایش مقاومت در برابر فرورفتگی ناشی از ضربه، می توان چگالی مواد را در کنار دستگاه افزایش داد. در حالی که بقیه بدنه دستگاه همچنان سبک وزن است.

فرآیند تولید جدید اپل می تواند برای طیف گسترده ای از دستگاه ها مانند گوشی های هوشمند، ساعت های هوشمند، تبلت ها، لپ تاپ ها و حتی پخش کننده های موسیقی استفاده شود. بنابراین، شاید در آینده شاهد اولین دستگاه اپل با بدنه کامپوزیت فضایی باشیم.

به یاد داشته باشید که ثبت اختراع لزوماً به معنای استفاده از آن در محصولات نیست. زیرا ممکن است پتنت ها هرگز رنگ واقعیت را نبینند.

نظر شما در مورد پتنت جدید اپل چیست؟ آیا اپل به زودی از این فرآیند برای تولید محصولات خود استفاده خواهد کرد؟