اپل چند هفته پیش در کنفرانس توسعه دهندگان خود رسما از هدست ویژن پرو رونمایی کرد و انتظار می رود در اوایل سال 2024 در ایالات متحده عرضه شود. اکنون، گزارش جدیدی می گوید که این شرکت از تراشه های پیشرفته تری در سری آیفون 15 برای کمک به ادغام بیشتر استفاده خواهد کرد. اکوسیستم آن میزبان این هدست است.

“Ming-Chi Kuo” تحلیلگر مشهور اپل در چیزی او در صفحه توییتر خود اعلام کرد که اپل مشغول ارتقای مشخصات سخت افزاری آیفون برای ایجاد یک اکوسیستم مناسب در اطراف هدست ویژن پرو است. او نوشت: «این اکوسیستم یکی از مؤلفه‌های کلیدی موفقیت Vision Pro است و شامل تمامیت سازگار با سایر محصولات و قطعات سخت افزاری اپل وای فای و UWB آنها در آن نقش دارند.”

اولین گام در این مسیر بدیهی است که ارتقاء تراشه Ultra Wideband در آیفون 15 خواهد بود. طبق گفته مینگ چی کو، آیفون 15 احتمالا از نسخه جدیدی از این تراشه استفاده خواهد کرد. بهینه تر و قابل اعتمادتر خواهد بود.

تراشه UWB در آیفون 15 با استفاده از فرآیند جدیدی ساخته شده است

کو می گوید: «احتمالاً آیفون 15 از نظر مشخصات UWB ارتقاء خواهد یافت و این تراشه به جای فرآیند 16 نانومتری با فرآیند 16 نانومتری ساخته خواهد شد. فرآیند 7 نانومتری این طراحی شده است که قدرت بالاتر و مصرف انرژی کمتری برای تعاملات نزدیک داشته باشد.”

تراشه U1 “ultra-wideband” اولین بار در آیفون 11 معرفی شد و از آن زمان تاکنون در تمامی گوشی های این شرکت وجود داشته است. این تراشه همچنین در AirTag، Apple Watch Series 6 و بالاتر، HomePod Mini، نسل دوم HomePod اصلی و جعبه شارژ آخرین نسل AirPod Pro وجود دارد.

اپل از UWB برای کارهای مختلف استفاده می کند و کو معتقد است نسخه ارتقا یافته تراشه U1 ویژگی هایی مانند Find My، Handoff، AirDrop و غیره را بهبود می بخشد.

این تحلیلگر معروف همچنین می گوید آیفون سال آینده یعنی آیفون 16 احتمالا اولین گوشی اپل پس از آن خواهد بود. وای فای 7 فواید. این فناوری همچنین به ادغام محصولات کوپرتینویی ها در یک شبکه و بهبود تجربه اکوسیستم اپل کمک می کند.