اپل در جریان رونمایی از Vision Pro اعلام کرد که این «رایانه مکان» در اوایل سال 2024 عرضه خواهد شد. به منگچیدر گزارشی اختصاصی، افشاگر معروف می گوید که اپل برای تقویت اکوسیستم خود، روابط نزدیکی بین آیفون و ویژن پرو برقرار خواهد کرد.

به گفته کو، اپل “به طور جدی مشخصات سخت افزاری آیفون را ارتقا می دهد” تا اکوسیستم ویژن پرو را بسیار رقابتی کند. اکوسیستم نقش مهمی در موفقیت ویژن پرو خواهد داشت. به گفته Ko، اپل برای رسیدن به این هدف قصد دارد Wi-Fi و UWB را تقویت کند.

به گفته 9to5Mac، اولین قدم اپل ارتقاء تراشه UWB در آیفون 15 خواهد بود. اپل این تراشه را در دستگاه های خود U1 می نامد. نسخه جدید U1 کارآمدتر و قابل اعتمادتر خواهد بود و به جای لیتوگرافی 16 نانومتری از لیتوگرافی 7 نانومتری استفاده خواهد کرد.

اپل برای اولین بار از تراشه U1 در آیفون 11 استفاده کرد و از آن زمان تاکنون تمامی آیفون ها با این تراشه عرضه شده اند. تراشه U1 همچنین در AirTag، Apple Watch Series 6 و مدل‌های جدیدتر، HomePod Mini، نسل دوم HomePod و کیف شارژ آخرین مدل AirPod Pro استفاده می‌شود.

امکانات Find My Service، Handoff، Precision Finding، AirDrop و چندین عملکرد دیگر توسط تراشه U1 ارائه شده است. مینگ چی کو می گوید نسخه جدید U1 عملکرد این ویژگی ها را بهبود می بخشد.

طبق گفته مینگ چی کو، آیفون 16 اولین گوشی اپل خواهد بود که از استاندارد Wi-Fi 7 پشتیبانی می کند. آخرین نسخه استاندارد Wi-Fi سرعت انتقال بالاتر و اتصال پایدارتر را ارائه می دهد و در حال حاضر در برخی از تلفن های همراه استفاده می شود. چیپس . این استاندارد در زمینه واقعیت مجازی و واقعیت افزوده نیز قابل اجرا می باشد.