گوگل اعلام کرد که ابزار تأیید آن اکنون می تواند برای تصاویر همچنین می تواند مورد استفاده قرار گیرد و به کاربران کمک می کند تا صحت خود را تأیید کنند. این ویژگی در حال حاضر به صورت آزمایشی از طریق Fact Check Explorer گوگل در دسترس است و کاربران علاقه مند می توانند در لیست انتظار ثبت نام کنند تا آن را امتحان کنند.

روزنامه‌نگاران، بررسی‌کنندگان حقایق، و به طور کلی هر کسی می‌تواند از این ویژگی استفاده کند تا بفهمد آیا یک تصویر خاص قبلاً توسط دیگران مشاهده شده است یا خیر. برای آزمایش این ویژگی، می‌توانید یک عکس را مستقیماً یا از طریق یک URL در ابزار Fact Check Explorer گوگل آپلود کنید.

هنگام جستجوی تصویر با استفاده از این ویژگی، ابزار جستجوگر گوگل اطلاعاتی در مورد مراجع مختلف آن در وب در اختیار کاربران قرار می دهد. این اطلاعات ممکن است شامل موضوعات و مکان های مختلف مرتبط با تصویر باشد.

تقویت توانایی تایید تصاویر در گوگل

گوگل اشاره می کند که یکی از راه های دستکاری تصاویر، استفاده از آنها در زمینه اشتباه است. به همین دلیل، غول موتور جستجو نیز در حال آزمایش ویژگی دیگری برای Fact Check Explorer است که به کاربران اجازه می دهد تا جدول زمانی و زمینه یک تصویر را ردیابی کنند. به عنوان مثال، این ابزار می تواند زمانی که یک تصویر برای اولین بار توسط گوگل ایندکس شده است و در طول زمان به آن ارجاع می دهد، در اختیار کاربران قرار دهد.

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم برای تست این ابزار ابتدا باید نام خود را در لیست انتظار گوگل ثبت کنید.

گوگل در چند وقت اخیر سعی کرده است تا تجربه جستجو را برای کاربران خود به طرق مختلف بهبود بخشد. ماه گذشته، این شرکت رابط کاربری جدیدی را برای موتور جستجوی خود معرفی کرد، اما اگر یک عبارت را در گوگل جستجو کنید، اکنون چندین موضوع جستجوی مجدد را در زیر کادر جستجو مشاهده خواهید کرد تا به شما کمک کند جستجوی اصلی خود را اصلاح کنید.