تصور کنید در حین تهیه پیتزا خمیر کاملا جدا شود و برای حل مشکل به هوش مصنوعی گوگل مراجعه کنید. چت ربات گوگل پاسخ می دهد: «چسب اضافه کنید! مقداری چسب را با سس مخلوط کنید. چسب غیر سمی نیز کار می کند.”

قطعاً نباید به پیتزا یا هر غذای دیگری چسب اضافه کنید و این دقیقاً مورد بررسی هوش مصنوعی جدید گوگل است.

به گفته The Verge، این ویژگی برای همه جستجوها فعال نخواهد شد و با اسکن وب، پاسخی مبتنی بر هوش مصنوعی ایجاد می کند. ظاهراً پاسخ در مورد چسباندن روی پیتزا بر اساس نظر یکی از کاربران Reddit است که به بیش از یک دهه قبل برمی‌گردد و قطعاً به شوخی انجام شده است.

پیشنهاد چسباندن روی پیتزا تنها یکی از اشتباهات AI Overviews است. این تابع ادعا می کند که جیمز مدیسونرئیس جمهور سابق ایالات متحده، فارغ التحصیل دانشگاه ویسکانسین نه یک بار بلکه 21 بار، یک سگ در NBA، NFL و NHL بازی کرده است و بتمن در واقع یک پلیس است.

مگان فارنسورثیکی از سخنگویان گوگل می‌گوید که خطاها در پاسخ‌های هوش مصنوعی ناشی از سوالات بسیار نادر است و تجربه اکثر افراد را منعکس نمی‌کند. او گفت که شرکتش از این نمونه ها برای بهبود مستمر محصول خود استفاده می کند.

گوگل قول نداده است که نمای کلی هوش مصنوعی بی نقص باشد و حتی برچسبی با عنوان “تجربی” در پایین پاسخ های هوش مصنوعی قرار داده است. با این حال، به نظر واضح است که این ابزارها هنوز آماده ارائه اطلاعات دقیق در مقیاس بزرگ نیستند.