شیشه Xensation یک پوشش شیشه ای با کارایی بالا است که توسط SCHOTT، متخصص آلمانی و تولید کننده شیشه ساخته شده است. شیشه Xensation از ترکیب شیشه ای منحصر به فرد ساخته شده است که حداکثر محافظت را برای دستگاه های تلفن همراه ارائه می دهد.

شیشه Xensation شیشه ای لیتیوم آلومینوسیلیکات (LAS) است که از طریق فرآیند تبادل یونی از نظر شیمیایی تقویت شده است. این فرآیند یون‌های کوچک‌تر روی سطح شیشه را با یون‌های بزرگ‌تر جایگزین می‌کند و ساختاری قوی‌تر و انعطاف‌پذیرتر ایجاد می‌کند. شیشه Xensation دارای خواص فیزیکی و شیمیایی استثنایی است که پایداری بسیار بالایی را برای تلفن های همراه فراهم می کند.

شیشه Xensation به گونه ای طراحی شده است که از نظر مقاومت در برابر شکستن و دوام بهتر از سایر پوشش های شیشه ای عمل کند. در تست های افت از ارتفاع، شیشه Xensation می تواند تا دو برابر ارتفاع را بهتر از شیشه آلومینوسیلیکات معمولی تحمل کند. SCHOTT ادعا می کند که یک گوشی هوشمند با شیشه Xensation ده برابر بیشتر از شیشه آلومینوسیلیکات معمولی در برابر سقوط از ارتفاع زنده می ماند.

شیشه Xensation همچنین دارای ویژگی های پردازشی خوبی است که طراحی های انعطاف پذیر و خلاقانه را برای صفحه نمایش گوشی های هوشمند امکان پذیر می کند. به عنوان مثال، شیشه Xensation را می توان برای پنل های جلو یا پشت، قاب دوربین یا ساعت، یا حتی نمایشگرهای خمیده مانند “نمایش آبشار” در گوشی های پرچمدار Vivo استفاده کرد.

همانطور که گفته شد این روکش شیشه ای جای خود را در گوشی های پرچمدار چینی باز کرده است، از این رو شرکت های بزرگ گوشی چینی مانند Oppo، Vivo و Huawei از این پوشش زیبا در گوشی های پرچمدار و رده بالای خود استفاده کرده اند.

اکنون که از تاریخچه و نحوه عملکرد روکش‌های شیشه‌ای استفاده شده در پنل‌ها اطلاع دارید، آیا فکر می‌کنید روزی می‌رسد که از افتادن گوشی خود نترسیم و این قاب‌ها آنقدر قوی باشند که به این راحتی آسیب نبینند. ?