الون ماسک یک اپلیکیشن اختصاصی برای تماشای ویدیوهای توییتر برای تلویزیون های هوشمند تایید شده است. در مصاحبه 97 دقیقه ای اخیر خود با رپر انگلیسی ماسک دندان ها او گفت: «ما واقعاً به یک برنامه ویدیویی توییتر برای تلویزیون های هوشمند نیاز داریم.

ماسک او بدون اشاره به جزئیات بیشتر، مانند بازه زمانی انتشار اپلیکیشن ویدئویی توییتر برای تلویزیون های هوشمند، توضیح داد: «این برنامه منتشر خواهد شد. حال باید دید که آیا اپلیکیشن مذکور در اشتراک پولی Twitter Blue قرار خواهد گرفت یا خیر.

طبق یکی از اسناد پشتیبانی توییتر، اکنون امکان تماشای پخش زنده ویدیو در این پلتفرم در دستگاه های مجهز به صفحه نمایش بزرگ مانند Apple TV و Amazon Fire TV وجود دارد. دارندگان Xbox یا Android TV نیز می توانند از طریق مرورگر وب به ویدیوهای توییتر دسترسی داشته باشند.

به گفته Neowin، توییتر اخیراً یک مدیر عامل جدید استخدام کرده و قصد دارد برای کسب درآمد بیشتر بر روی ویدیو و مشارکت تجاری تمرکز کند. گفته می شود که ویدیوهای عمودی بیش از 10 درصد از زمان صرف شده در این پلتفرم اجتماعی را اشغال کرده اند.

لیندا یاکارینومدیر اجرایی توییتر در تماسی با سرمایه گذاران اعلام کرد که این شرکت در حال مذاکره با شخصیت های سیاسی و افراد مشهور از بخش سرگرمی، خدمات پرداخت، اخبار و ناشران رسانه ای است تا با آنها همکاری کند.

خبر راه اندازی برنامه ویدیویی توییتر پس از آن منتشر شد که پلتفرم محبوب Vimeo چند هفته پیش از توقف پخش تلویزیونی خود خبر داد. این در حالی است که توییتر به دلایل دیگری مانند پرداخت نکردن اجاره بهای برخی از دفاتر خود از جمله دفتر کلرادو در خبرها قرار گرفته است.