پس از حذف اپلیکیشن های دیوار، تپسی و دیجی کالا، این اپلیکیشن نیز به عنوان یکی دیگر از اپلیکیشن های ایرانی از وب استور گوگل حذف شد.

به دلیل تحریم های آمریکا علیه ایران و استناد به ماده 16.5 سیاست توسعه دهندگان، گوگل این اپلیکیشن را از گوگل پلی حذف کرده است. این مشکل از طریق ایمیل به شرکت برنامه گزارش شده است و دسترسی به حساب Google Play این برنامه امکان پذیر نیست.

آرمان فرج زاده، مدیرعامل اپ، در خصوص حذف این اپلیکیشن از گوگل پلی گفت: آسیب این الگوی اتفاقات معمولا متوجه کاربران نهایی است. زیرا همیشه نیاز به اپلیکیشن هایی مانند App وجود دارد. بنابراین کاربران باید اپلیکیشن را از مسیرهای دیگر دانلود کنند. از سوی دیگر، برخی از کاربران ممکن است آن را از منابع ناشناس دانلود کنند. این موضوع به دلیل حوزه فعالیت AAP که فین تک و صنعت مالی است، خطرات خاص خود را نیز به همراه دارد.

به گفته مدیر عامل AAP، تیم حقوقی AAP در حال پیگیری این موضوع است تا در اسرع وقت مشکل برطرف شود.

اگرچه وزارت خزانه داری آمریکا پاییز گذشته برخی از تحریم های فناوری و اینترنت را علیه کاربران ایرانی لغو کرد، اما به نظر می رسد موج جدیدی از حذف اپلیکیشن های ایرانی از گوگل پلی به دلیل تحریم ها دوباره گریبان کسب و کارها و استارت آپ های ایرانی را گرفته است.

این اولین بار نیست که گوگل اپلیکیشن های ایرانی را از گوگل پلی حذف می کند و احتمالا آخرین بار هم نخواهد بود. کاری که گوگل هر از چند گاهی با کسب و کارهای موفق ایرانی انجام می دهد و حالا نوبت آپ، دیوار، تپسی و دیجی کالا است.

پس از دیواری که روز پنجشنبه از این فروشگاه اندرویدی برداشته شد، دیروز «دیجی کالا» و «تپسی» از گوگل پلی حذف شدند.