موسسه تحقیقاتی MM اخیرا گزارشی در مورد سهم بازار ساعت های هوشمند ژاپن در سال 2022 منتشر کرده است. مجموع فروش ساعت های هوشمند به 3,903,000 دستگاه رسیده است که افزایش قابل توجهی 13 درصدی نسبت به سال قبل داشته است.

ژاپن همیشه بازاری بوده که اشتهای زیادی برای محصولات اپل دارد و ساعت های هوشمند نیز از این قاعده مستثنی نیستند. با استفاده گسترده از آیفون در کشور، جای تعجب نیست که اپل بر بازار ساعت های هوشمند نیز تسلط داشته باشد. در سال 2022، اپل 58.3 درصد از کل ساعت های هوشمند فروخته شده در ژاپن را به خود اختصاص خواهد داد.

کاهش جزئی 3.3 درصدی در درصد فروش اپل نسبت به سال 2021 وجود دارد، این واقعیت که آنها همچنان بیش از 50 درصد از سهم بازار را در اختیار دارند نشان می دهد که اپل چقدر در ژاپن محبوب است. هوآوی با 12.4 درصد سهم بازار در رتبه دوم قرار گرفت.

در جایگاه سوم Fitbit قرار دارد که توسط گوگل خریداری شد و حضور خود را در بازار ژاپن بیشتر تقویت کرد. شیائومی که به محصولات متنوع و قیمت مقرون به صرفه شهرت دارد در جایگاه چهارم قرار گرفت. اگرچه ممکن است سطح فروش شیائومی در ژاپن همچنان نسبتاً پایین باشد، اما شایان ذکر است که آنها توانستند نسبت به سال های گذشته از رتبه پنجم به چهارم صعود کنند که روند مثبتی را نشان می دهد.

موفقیت شیائومی در ژاپن را می توان به طیف گسترده ساعت های هوشمند موجود و همچنین استراتژی قیمت گذاری رقابتی آنها نسبت داد. شیائومی به طور موثر وارد بازار ژاپن شد و با ارائه گزینه های جدید مقرون به صرفه، توجه مصرف کنندگان را به خود جلب کرد.

از آنجایی که صنعت ساعت‌های هوشمند به تکامل خود ادامه می‌دهد و ویژگی‌های نوآورانه ارائه می‌کند، مردم به طور فزاینده‌ای به دنبال خرید ساعت‌های هوشمند هستند. در خبری دیگر، اپل در حال آماده شدن برای معرفی سری آیفون 15 در اواخر سال جاری است. افشاگری های مختلفی در مورد عرضه این دستگاه منتشر شده است، اما آخرین گزارش نشان می دهد که آیفون 15 و آیفون 16 دارای نسخه های متفاوتی از چیپست A17 Bionic هستند. چیزی که آیفون 15 پرو را از جانشینانش متمایز می کند، استفاده آن از فرآیند N3B، آخرین فناوری ساخت TSMC است.

با این حال، اپل برنامه پیشرفته تری برای مدل های سال آینده دارد که از فرآیند پیشرفته N3E استفاده می کند. این تغییر استراتژیک تضمین می کند که آیفون های آینده عملکرد و بهینه سازی بیشتری را ارائه می دهند.

منبع

به این پست امتیاز دهید