بر اساس گزارش Digitaltrends، در حال حاضر صفحه نمایش های مک بوک و آیفون از فناوری ها و حسگرهای متفاوتی استفاده می کنند. کاربران در محل کار، خانه یا محیط های عمومی مانند کتابخانه ها به طور روزانه از ابزارهایی مانند دوربین های وب، حسگرهای تشخیص چهره، حسگرهای نور محیط و غیره استفاده می کنند. اپل با ثبت پتنت جدید خود، ممکن است آینده تجربه کاربری را از این صفحه نمایش های بدون حاشیه و فوق نازک دیده باشد.

اپل برای حذف قاب و بریدگی بالای نمایشگر با چالش روبرو خواهد شد. همه سنسورها باید به زیر نمایشگر منتقل شوند، اما این کار با فناوری هایی که حداقل امروز می شناسیم، نور دریافتی دوربین و سنسور نور محیط را کاهش می دهد و کار آنها را به طور جدی محدود می کند.

اپل با افزودن مناطق شفاف به نمایشگر راه حلی برای این چالش پیدا کرد. حسگرها می توانند نور مورد نیاز خود را از طریق این مناطق شفاف دریافت کنند. بدین ترتیب تمامی اجزا و حسگرهایی که در حال حاضر روی صفحه نمایش هستند در پتنت جدید زیر صفحه پنهان شده و همچنان نور لازم را دریافت می کنند.

شاید فکر کنید که وجود قسمت های شفاف روی صفحه نمایش، طراحی محصولات اپل را زشت می کند. در حق ثبت اختراع ذکر شده است که مناطق شفاف می توانند بسیار کوچک باشند، به عنوان مثال چند میلیونم میلی متر. این نواحی شفاف به‌طور محکم در کنار هم قرار گرفته‌اند و به‌عنوان یک سطح شفاف عمل می‌کنند، اما به‌طور جداگانه بسیار کوچک هستند که در حین استفاده مورد توجه کاربر قرار نگیرند.

اگر اپل تصمیم بگیرد این پتنت را تجاری کند، فناوری تشخیص چهره لمسی زیر نمایشگر که سال‌هاست مصرف‌کنندگان منتظر آن بودند، بالاخره محقق خواهد شد. همچنین طبق برخی اخبار، اپل مدتی است که در حال توسعه فناوری تشخیص چهره برای لپ تاپ های مک خود است.

تمام مطالبی که در این مقاله مورد بحث قرار گرفت در مورد حق اختراعی بود که اپل ممکن است هرگز آن را تجاری نکند. با این حال، تا زمانی که شکافی در نمایشگرهای اپل وجود دارد، باید آن را تحمل کرد.