اپل در کنفرانس WWDC 2023 اعلام کرد که برای اولین بار از زمان اپل واچ، یک محصول سخت افزاری و سیستم عامل کاملاً جدید را عرضه خواهد کرد. پس از چند هفته، بالاخره کیت توسعه نرم افزار visionOS در دسترس توسعه دهندگان قرار گرفت و آنها هم اکنون می توانند برای کیت سخت افزاری visionpro ثبت نام کنند.

اپل همچنین اعلام کرد که 6 آزمایشگاه توسعه دهنده در سراسر جهان افتتاح خواهد کرد. توسعه دهندگان با مراجعه به این مراکز می توانند اپلیکیشن های Vision Pro را از طریق همکاری با اپل توسعه و آزمایش کنند.

طبق گفته ZDNet، توسعه دهندگان می توانند از فناوری های آشنا مانند Xcode، SwiftUI، RealityKit، ARKit و TestFlight برای ساخت برنامه های Vision Pro استفاده کنند. این فناوری ها به همراه ابزار Reality Composer Pro به توسعه دهندگان کمک می کند تا برنامه های کاربردی را به صورت سه بعدی بسازند.

اپل قصد دارد شبیه ساز visionOS را در اختیار توسعه دهندگان قرار دهد. این شبیه ساز شامل اتاق های مجازی مختلف با نورپردازی های مختلف است تا توسعه دهندگان بتوانند مطمئن شوند که اپلیکیشن آنها در هر شرایطی به خوبی کار می کند. اپل همچنین ابزارهایی را برای توسعه دهندگان فراهم می کند تا ویژگی هایی را برای افراد دارای معلولیت ارائه دهند.

از ماه آینده، توسعه دهندگانی که برنامه های سه بعدی را با Unity ایجاد می کنند، می توانند آن برنامه ها را به Vision Pro پورت کنند. علاوه بر این، اپل کیت طراحی visionOS را برای پلتفرم Figma منتشر کرد.

کیت توسعه نرم افزار visionOS و نسخه جدید Xcode و Reality Composer Pro و ابزارهای شبیه ساز در دسترس کاربران برنامه توسعه دهنده اپل است.