شرکتی به نام Throwflame از سگ رباتیکی رونمایی کرده است که مجهز به شعله افکن است و می تواند جت های آتش را تا فاصله 9.14 متری پرتاب کند.

بنابراین به نظر می رسد اگر سگ رباتیک Throwflame به نام Thermonator به دست افراد نادرستی بیفتد، احتمالا شاهد اتفاقات فاجعه باری خواهیم بود. در بخشی از توضیحات این محصول آمده است: ترموناتور اولین سگ رباتیکی است که شعله افکن نصب شده و می تواند بر اساس تقاضای کاربر شعله خود را در هر مکانی پرتاب کند.

به گفته وب سایت این شرکت، Throwflame سگ رباتیک جدید خود را به عنوان یک سلاح تبلیغ نمی کند و بسیاری از شعله افکن های آن در فیلم ها و برنامه های تلویزیونی استفاده شده است.

با این حال، این واقعیت که ترموناتور به عنوان یک سلاح تخریب به بازار عرضه نمی شود، به این معنی نیست که نمی توان از آن به عنوان یک سلاح، عمدی یا ناخواسته استفاده کرد.

به گفته Futurism، ​​دلیل اینکه Throwflame از ربات Spot Boston Dynamics استفاده نکرده است، این است که نصب سلاح روی این سگ رباتیک ممنوع است.

همچنین سگ ربات Spot در حدود 70000 دلار بسیار گران است، در حالی که Go1 (ربات مورد استفاده Throwflame) فقط 2700-3500 دلار و شعله افکن ARC 700-900 دلار است.

اگرچه قیمت ربات Thermonator مشخص نیست، اما سازنده اعلام کرده است که در سه ماهه سوم سال جاری عرضه خواهد شد.