iOS 17 یک به روز رسانی قابل توجه برای آیفون است، اما همه ویژگی ها در دسترس همه کاربران نیست. در واقع برخی از ویژگی های این سیستم عامل اپل تنها در اختیار کاربران آیفون 12 و آیفون های جدیدتر خواهد بود.

اپل iOS 17 را در رویداد WWDC 2023 معرفی کرد. سیستم عاملی که برای بسیاری از آیفون ها از آیفون XR تا سری آیفون 14 و البته سری آیفون 15 نیز با این سیستم عامل عرضه شده است. با این حال تمامی قابلیت های iOS 17 برای این آیفون ها در دسترس نیست که البته اولین بار نیست که با چنین مشکلی مواجه می شویم و اپل نیز همین رویکرد را برای iOS 16 داشته است.

ویژگی های انحصاری iOS 17 برای آیفون 12 و مدل های جدیدتر

اگر صاحب آیفون 12 یا بالاتر هستید، می توانید ویژگی های زیر را امتحان کنید، در غیر این صورت از آنها محروم خواهید شد.

واکنش های سه بعدی FaceTime

Facetime در iOS 17 به طور قابل توجهی بهبود یافته است. البته اگر آیفون 12 یا بالاتر دارید. این ویژگی که 3D Reactions نام دارد به شما اجازه می دهد تا چندین افکت را با استفاده از حرکات دست نمایش دهید.

اصلاح خودکار بهبود یافته

اپل هنگام معرفی سیستم عامل iOS 17 به بهبود قابلیت های یادگیری ماشینی خود اشاره کرد. یکی از این پیشرفت ها مربوط به الگوریتم های یادگیری ماشینی دستگاه برای بهبود عملکرد و افزایش دقت تصحیح خودکار متن است. این ویژگی برای آیفون 12 و مدل های جدیدتر موجود است و از زبان های مختلف از جمله انگلیسی، فرانسوی و عربی پشتیبانی می کند.

هنگام تایپ کلمات را پیش بینی کنید

قابلیت پیش بینی کلمات از صفحه کلید نیز در iOS 17 بهبود یافته است. این ویژگی سرعت تایپ شما را بدون کاهش دقت افزایش می دهد. وقتی کلمه یا متنی را تایپ می کنید، این ویژگی می تواند آن را پیش بینی کند.

عملکرد نقطه و صحبت کردن

Point and Speak یک ویژگی دسترسی جدید برای iOS 17 است که برای افراد کم بینا طراحی شده است. این ویژگی به شما این امکان را می دهد که گوشی خود را در مقابل هر چیزی قرار دهید و گوشی به طور خودکار متن را تشخیص داده و آن را بخواند. این ویژگی فقط برای آیفون 12 پرو و ​​کاربران جدیدتر آیفون پرو در دسترس است.

حالت آماده به کار

حالت آماده به کار جدید در iOS 17 آیفون شما را به یک نمایشگر هوشمند تبدیل می کند. هنگامی که گوشی شما در حال شارژ است، حالت آماده به کار یک رابط کاربری ویژه با توجه به نیاز شما در اختیار شما قرار می دهد. شما می توانید یک تقویم و حتی یک گالری را به این رابط کاربری اضافه کنید. در حالی که این ویژگی در تمام آیفون های سازگار با iOS 17 موجود است، کاربران آیفون 14 پرو و ​​پرو مکس می توانند از طریق نمایشگر همیشه روشن به همه ویژگی های آن دسترسی داشته باشند.

نسخه پایدار iOS 17 در اوایل پاییز منتشر خواهد شد. زمانی که گوشی های سری آیفون 15 عرضه می شوند.