سامسونگ به لطف سری گوشی های گلکسی اس 23، حجم تولید موبایل را در سه ماهه اول سال جاری 5.5 درصد افزایش داد و به 61.5 میلیون دستگاه رسید. TrendForce پیش بینی می کند که حجم تولید گوشی سامسونگ در سه ماهه دوم سال 2023 به دلیل کاهش تقاضا تقریباً 10 درصد کاهش یابد.

تولید آیفون اپل در سه ماهه اول 27.5 درصد کاهش داشته است. این شرکت در مجموع 53.3 میلیون گوشی هوشمند را در اختیار مشتریان خود قرار داد. 78 درصد از این حجم تولید مربوط به گوشی های سری آیفون 14 است و پیش بینی می شود تولید گوشی اپل در سه ماهه دوم 20 درصد کاهش یابد. در پایان فصل دوم، شاهد رونمایی از آیفون 15 خواهیم بود.

برند Oppo (شامل Oppo، Realme و OnePlus) در واکنش به شرایط بازار و تعدیل موجودی، تصمیم گرفته است با یک اقدام استراتژیک، حجم تولید را در سه ماهه اول سال 2023 به 26.8 میلیون دستگاه کاهش دهد که نشان دهنده کاهش فصلی در سال 2023 است. درصدی Trendforce پیش بینی می کند که حجم تولید گوشی های Oppo در سه ماهه دوم بیش از 30 درصد رشد خواهد کرد.

در سه ماهه اول سال جاری، شیائومی تولید گوشی را با 27.4 درصد کاهش به 26.5 میلیون دستگاه رساند. شیائومی احتمالاً در سه ماهه دوم 20 درصد حجم تولید خود را افزایش خواهد داد.

Trendforce می‌گوید مشکلات اقتصادی بازار گوشی‌های مستعمل و بازسازی‌شده را فعال‌تر کرده است. این موضوع احتمالا بر رشد صنعت موبایل در سه ماهه دوم تاثیر خواهد گذاشت. بر اساس پیش بینی Trendforce، حجم تولید گوشی در سه ماهه دوم با رشد فصلی پنج درصد به 260 میلیون دستگاه خواهد رسید.