در گذشته دو هفته پیش، مینه سوتا و ورمونت اقداماتی را برای قانونی کردن، تأمین مالی و گسترش منابع آزمایش مواد مخدر انجام دادند. اینها تحولات مهمی برای سیاست دارو هستند. ابزارهایی مانند طیف سنج جرمی و نوارهای تست فنتانیل به افراد اطلاعاتی در زمان واقعی در مورد آنچه در داروهایشان وجود دارد می دهد، که می تواند به آنها کمک کند تا تصمیمات آگاهانه تری بگیرند و احتمال مصرف بیش از حد را کاهش دهند. علاوه بر این، آنها به کارکنان بهداشت عمومی و کاهش آسیب کمک می کنند تا بفهمند چه چیزی در عرضه دارو وجود دارد، که پیش نیاز ضروری برای واکنش به بحران و کاهش خطر است. قانون‌گذاران و سازمان‌های محلی بیشتری باید از مینه‌سوتا و ورمونت پیروی کنند و سیاست‌هایی را اجرا کنند که بر آزمایش مواد مخدر به‌عنوان ابزار کاهش آسیب تاکید می‌کند و استفاده از آن را به عنوان ابزاری مبتنی بر جامعه گسترش می‌دهد.

علاوه بر غربالگری دارویی، با نظارت بر عرضه دارو می‌توان به آنچه در عرضه دارو وجود دارد، پی برد. بیشتر این داده‌های نظارتی از طریق کشف مواد مخدر توسط سازمان‌های مجری قانون، غربالگری دارو در محیط‌های بالینی یا پس از مرگ، و غربالگری داروهای مبتنی بر ادرار افراد در برنامه‌های درمان مواد مخدر جمع‌آوری می‌شود. به طور خلاصه، این اطلاعات اغلب از طریق اقدامات تنبیهی جمع آوری می شود. مثبت بودن آزمایش داروی ادرار می تواند منجر به از دست دادن حضانت کودک، انکار یا از دست دادن شغل و زندان شود. ما این تبعیض را با قوانینی مانند قانون محل کار بدون مواد مخدر در سال 1988، که کارفرمایانی را که قراردادهای فدرال دریافت می‌کنند ملزم می‌کند تا کارمندان خود را آزمایش کنند، به قانون تبدیل کردیم. برخی از قانونگذاران پا را فراتر گذاشته اند و خواستار آزمایش مواد مخدر از افرادی هستند که از کمک های دولتی مانند کوپن غذا و مسکن دریافت می کنند. و انتخاب در مورد اینکه چه کسی باید آزمایش شود اغلب تبعیض آمیز است. برای مثال، مطالعه‌ای که در اوایل سال جاری منتشر شد، نشان داد که در بیمارستان‌ها احتمال بیشتری وجود دارد که زنان سیاه‌پوست باردار را نسبت به زنان سفیدپوست آزمایش کنند، حتی اگر تفاوتی در میزان تست مثبت وجود نداشته باشد.

وقتی می دانید چه چیزی ممکن است در مواد مخدر شما وجود داشته باشد، می توانید آمادگی بیشتری برای کاهش آسیب داشته باشید. می توانید مقادیر کمتری استفاده کنید، از مخلوط کردن داروها خودداری کنید یا به تنهایی استفاده نکنید. ممکن است شروع به حمل نالوکسان کنید. اما برای امکان پذیر شدن این امر، ما نیاز به ارتباط به موقع و دقیق در مورد عرضه داخلی دارو داریم، که نیازمند رویکردهایی است که تنبیهی و تبعیض آمیز نباشد.

ما همراه با سایرین در دانشکده پزشکی دانشگاه براون و بیمارستان رود آیلند، یک پروژه آزمایشی پایش دارو به نام testRI را اجرا می کنیم که نمونه های دارویی اهدایی و لوازم مورد استفاده را از مردم سراسر ایالت می گیرد و با استفاده از یک دستگاه جامع در آزمایشگاه سم شناسی بیمارستان آزمایش می کند. . این فهرستی دقیق از تمام مواد موجود در نمونه را به ما می‌دهد و به ما امکان می‌دهد بفهمیم که چه چیزی در عرضه داروی محلی وجود دارد. سپس داده‌های آزمایش‌های ما جمع‌آوری می‌شود، به‌صورت آنلاین منتشر می‌شود و به همراه اطلاعاتی در مورد مواد یافت شده و نحوه کاهش خطر در جامعه توزیع می‌شود. برای مثال، در ماه مارس، شخصی به ما گفت که فکر می‌کند دارند فنتانیل می‌خرند، اما وقتی نمونه را آزمایش کردیم، زایلازین، یک آرام‌بخش قوی حیوانات را نیز پیدا کردیم. این دارو می تواند زخم های شدید ایجاد کند و منجر به آرام بخشی طولانی مدت شود که می تواند واکنش های مصرف بیش از حد را پیچیده کند. پس از مستندسازی وجود زایلازین، مجله‌ای را با اطلاعاتی در مورد اینکه این دارو چیست، چگونه خود را به صورت محلی نشان می‌دهد و چگونه مردم می‌توانند از ضایعات پوستی که ایجاد می‌کند مراقبت کنند و به مصرف بیش از حد آن واکنش نشان دهند، در میان افراد جامعه توزیع کردیم.

ما تنها کسانی نیستیم که این رویکرد را اتخاذ می کنیم. آزمایشگاهی در دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل یک برنامه غربالگری مواد مخدر از طریق پست را اجرا می کند که در آن مردم در سراسر کشور می توانند مواد مورد آزمایش را پست کنند. و اداره بهداشت و بهداشت روانی شهر نیویورک برنامه های آزمایش دارو را در سه مکان ارائه می دهد که به افراد امکان می دهد موادی را که در دست دارند ببینند و به آنها توصیه هایی در مورد چگونگی کاهش خطر می دهد.

ترکیب برنامه های غربالگری دارو با تلاش های جامع نظارت بر عرضه دارو برای درک سریع و پاسخ به تغییرات عرضه بسیار مهم است. اما برای اینکه این تلاش‌ها مؤثر واقع شوند، باید جامعه محور باشند، با هدف دستیابی به افرادی که قبلاً هستند. وقتی با شرکای محلی کار کردیم تا در اینستاگرام پست بگذاریم و توییتر و توزیع تماس‌ها و سایر مواد چاپی، منجر به تأمین بودجه برای کیت‌های مراقبت از زخم شد که توسط آژانس‌های کاهش آسیب دولتی توزیع شد و به داشبورد اوردوز ایالتی اضافه شد.By ادمین سایت

عاشق دنیای تکنولوژی و ای تی هستم. و اینجا می تونید جدیدترین مطالب را هر روز قبل از همه مشاهده کنید و مطلع بشید.