این روزها کرایه انواع تاکسی های اینترنتی افزایش یافته و این افزایش قیمت در کنار افزایش سایر هزینه های زندگی به رقم قابل توجهی رسیده است. به طوری که برخی از مسافران این تاکسی ها ممکن است مجبور شوند این بخش را از سبد خانه خود حذف کنند.

استفاده از تاکسی های اینترنتی اسنپ یا تپسی آنقدر وارد زندگی روزمره برخی افراد شده که جایگزینی آن با وسایل نقلیه عمومی برایشان سخت و دشوار است.

برای کسانی که هر روز از اسنپ برای رفت و آمد به محل کار استفاده می کنند، افزایش نرخ یک معامله بزرگ است. با این حال، برخی راه حل میانی را انتخاب می کنند. همکاران یا دوستانی که مسیر یکسانی دارند، Snap را به اشتراک می گذارند تا کرایه بین چند نفر تقسیم شود. اما یافتن همکارانی که سر ساعت معینی کار را ترک می کنند و همیشه به خانه می آیند سخت است.

اما شاید با استفاده از روش هایی بتوانید اجاره فعلی خود را کاهش دهید. در برخی از روش های زیر تفاوت قیمت تا حدودی قابل توجه و استفاده از اسنپ به صرفه خواهد بود.

برنامه ریزی مناسب برای استفاده حداکثری از سفرهای Snappy خارج از پیک

در مقاله ای که قبلا در زومیت روی آن کار کرده بودیم با عنوان «اسنپ نرخ را چگونه محاسبه می کند؟» گفته شد که اسنپ از سیستم قیمت گذاری پویا استفاده می کند. به این معنی که قیمت یک مسیر ثابت ممکن است در زمان های مختلف به دلیل تغییر زمان سفر به دلیل عواملی مانند ترافیک یا شرایط آب و هوایی خاص تغییر کند. به همین دلیل در ساعاتی از شبانه روز قیمت ها کمتر از حد معمول و ارزان تر از حد معمول است و در برخی مواقع شاهد افزایش قیمت هستیم.

پیش از تغییر ساعت شروع کار ادارات و موسسات دولتی به ساعت 6 صبح و ساعت پایان آنها به ساعت 13:45 یا 14، تهران شاهد دو پیک ترافیکی مشخص و منظم بود.

اوج تردد در این شهر از ساعت 7 تا 10 صبح و از ساعت 16 تا 20 بود. زمانی که کارمندان یا دانش آموزان به محل کار، مدرسه و دانشگاه می روند یا برمی گردند. قیمت اجاره اسنپ در این دو بازه زمانی همیشه گرانتر از سایر اوقات شبانه روز است و احتمالاً خودروهای کمتری می توانند خدمات ارائه دهند. به طوری که تعداد زیادی از خودروهای اسنپ در ترافیک صبح و عصر محبوس شده بودند.

اگر بتوانیم سفرهای درون شهری خود را طوری برنامه ریزی کنیم که در این بازه های زمانی قرار نگیرند، رقم متفاوتی برای عکس خود می گیریم. این برنامه ریزی لازم نیست زمانی که قصد سفر داریم این جا و آنجا چند ساعته باشد، کافی است به جای ساعت 9:30 صبح در ساعت 10:15 یا به جای 20 دقیقه تا 8:00 اسنپ درخواست کنیم. عصر، عقربه از 8 عبور می کند و پس از آن دکمه درخواست

البته این روش بیشتر برای کسانی مناسب است که زمان سفر خود را در شهر تغییر می دهند و یا موظف به حضور در جایی در زمان خاصی نیستند.

از کدهای تخفیف استفاده کنید

روزانه تعداد زیادی اس ام اس به تلفن همراه ما ارسال می شود. از تورهای استانبول و کیش گرفته تا خرید زمین در شهرهای شمالی کشور و خرید سیم کارت ما با بالاترین قیمت. این حجم از اس ام اس های تبلیغاتی باعث شد اس ام اس های مهم خود یا آن هایی که می توانند برایمان مفیدتر باشند را نبینیم و در نتیجه آن ها را از دست بدهیم.

یکی از این پیامک های مفید، کدهای تخفیفی است که هر چند روز یک بار به صندوق پست ما ارسال می شود. کدهایی که گاهی می توان در سه سفر از آنها استفاده کرد و قیمت بلیط را تا حد خوب و نه بهینه کاهش داد.

بنابراین برای اینکه بتوانیم قیمت اسنپ خود را اندکی کاهش دهیم باید به صندوق پیامک تلفن همراه خود توجه کنیم.

همچنین در قسمت تخفیف اپلیکیشن، تخفیف های جدیدی داده شده که قابل استفاده است.

به جای داخل کوچه برویم کوچه

یکی از روش‌هایی که بدون برگشت کار می‌کند و منجر به هزینه کلیک کمتری می‌شود، این است که به‌جای درخواست کلیک در داخل کوچه، چند قدمی پیاده‌روی کنید تا به خیابان یا کوچه بروید و سپس دکمه درخواست را فشار دهید. این روش در محله های شلوغ و در زمان اوج ترافیک بسیار موثر است.

یکی از خیابان های فرعی خیابان جردن یا خیابان ولی عصر یا خیابان جمعه یا هر خیابان شلوغی در هر شهری را در نظر بگیرید. ساعت 5 بعدازظهر تمامی مشاغل واقع در خیابان های فرعی تعطیل می شود و حجم زیادی از مسافران و خودروها به خیابان اصلی می روند. گاهی اوقات ترافیک به خیابان های فرعی کشیده می شود. اگر در وسط یکی از این کوچه ها درخواست اسنپ داشته باشید، 15 تا 20 دقیقه طول می کشد تا یک ماشین از خیابان اصلی یک لاین باز کند و به سمت شما بیاید، شما را سوار کند و به خیابان اصلی بازگردد.

اما اگر فاصله وسط کوچه تا ابتدای خیابان بزرگ را پیاده بروید – اگر فاصله کم باشد – خواهید دید که اسنپ چقدر در وقت و هزینه شما صرفه جویی می کند.

استفاده از خدمات گروه اسنپ و گرفتن امتیاز اسنپ کلاب و تبدیل به کد اعتباری اسنپ تاکسی

اسنپ ​​کلاب در واقع باشگاه مشتریان اسنپ است. هر بار که از هر یک از خدمات اسنپ استفاده می کنید، امتیازهایی کسب می کنید که در اسنپ کلاب ذخیره و ثبت می شوند. شما می توانید این امتیازات را به دلخواه خود خرج کنید و همچنین می توانید در قرعه کشی اسنپ کلاب شرکت کنید.

زمانی که مجموع امتیازات شما از حد معینی فراتر رفت، می توانید از تخفیف های ویژه استفاده کنید. چه مفهومی داره؟ به این معنی که می توانید به ازای تعداد امتیاز درخواستی تخفیف بگیرید. استفاده از این تخفیف ها فقط مختص اسنپ کار نیست و می توانید از این کدهای تخفیف در سایر سرویس ها نیز استفاده کنید.

اما نکته ای که باید به آن فکر کنید این است که مثلاً در اسنپ خودرو وقتی تعرفه 75 هزار تومان تعیین می شود، تخفیف 18 هزار تومانی بیشتر از خرید از سوپرمارکتی است که چیزی نمی خرید. باید 300 هزار تومان بپردازند و سپس 18 هزار تومان در اصل مبلغ گم می شود.

پس مراقب اسنپ کلوپ خود باشید. در نوار بالای صفحه اصلی اپلیکیشن، در کنار آیکون خانه، تعداد امتیازات خود را مشاهده کنید.

معرفی دوستان و آشنایان به اسنپ و دریافت اعتبار اسنپ

شاید نمی دانستید که اگر دوستان خود را به اسنپ دعوت کنید، کد تخفیف دریافت می کنید. با دعوت از دوستان خود به استفاده از اسنپ، به آنها 10000 تومان تخفیف بدهید و یک سفر رایگان (تا سقف 10000 تومان) از اسنپ دریافت کنید. برای دریافت این هدیه کافی است دوست شما اولین سواری اسنپی خود را انجام دهد. برای معرفی دوستان خود می توانید از روش کد اشتراک گذاری استفاده کنید.

برای استفاده از این تخفیف، می توانید وارد اپلیکیشن اسنپ شوید، سپس روی دکمه ماشین ضربه بزنید، سپس روی منو (شکل آن شبیه مانکن است) در بالای صفحه سمت چپ ضربه بزنید و وارد شوید. گزینه سواری رایگان را انتخاب کنید. در صفحه ای که باز می شود، کلمه دعوت از دوستان را در نوار سبز رنگ در پایین مشاهده می کنید. روی آن کلیک کنید و لینک را برای دوستان خود ارسال کنید و آنها را به اسنپ دعوت کنید.

با استفاده از سرویس Snapline

این روش برای کارمندان و دانش آموزانی که هر روز در یک زمان مشخص در یک مسیر مشخص تردد می کنند می تواند بسیار به صرفه باشد. البته این بدان معنا نیست که دیگران نمی توانند از این سرویس استفاده کنند. اگر از قبل زمان و مسیر سفر خود را می دانید، اسنپلین برای شما مفید است.

شایان ذکر است استفاده از این سرویس می تواند قیمت شما را 50 درصد به صرفه تر از سرویس درب منزل کند.

تمامی پشتیبانی هایی که اسنپ کار دارد نیز در این سرویس ارائه می شود. به این معنی که در صورت وجود مشکل در خودرو یا شکایت می توانید با راننده تماس بگیرید یا با پشتیبانی تماس بگیرید.

در صفحه اصلی اپلیکیشن اسنپ، گزینه اسنپ لاین را مشاهده خواهید کرد. اسنپ ​​لاین در واقع یک سرویس تاکسی خطی آنلاین است. یعنی چند نفر می توانند همزمان در یک مسیر از پیش تعیین شده از یک وسیله نقلیه که معمولاً ون است استفاده کنند.

این سرویس مسیر و ایستگاه هایی را که می توانید در آن ها سوار اسنپ لاین شوید فهرست می کند. این همه به تقاضای سفر و تراکم ترافیک در گذشته بستگی دارد.