بر اساس اطلاعات فاش شده، مدل های سری 14T شیائومی مانند سری قبلی 13T دارای دوربین پیشرفته، پردازنده با عملکرد بالا و موارد دیگر خواهند بود. این سری شامل دو گوشی Xiaomi 14T و Xiaomi 14T Pro می شود. همچنین، 14T Pro ظاهرا همان Redmi K70 Ultra با نام جدید و تغییرات اندک است.

بر اساس گزارش Android Headlines، بر اساس کد منبع یافت شده در HyperOS شیائومی، 14T Pro و Redmi K70 Ultra دارای نام رمز مشترک rothko هستند. این نشان می دهد که هر دو گوشی تقریباً مشخصات یکسانی خواهند داشت و فقط نام و برخی ویژگی ها متفاوت خواهد بود.

مشخصات احتمالی Xiaomi 14T Pro و 14T

Xiaomi 14T Pro احتمالاً دارای پردازنده Dimension 9300 خواهد بود که آن را از رقبای خود متمایز می کند زیرا این پردازنده بازده و عملکرد خوبی دارد. Redmi K70 Ultra نیز ظاهراً با همان پردازنده عرضه خواهد شد، اما این دو مدل دقیقاً یکسان نیستند. به عنوان مثال، Redmi K70 Ultra از شارژ بی سیم پشتیبانی نمی کند و شیائومی فقط شارژ بی سیم را به 14T Pro اضافه می کند.

همچنین بعید است که غول چینی با لایکا برای دوربین Redmi K70 Ultra همکاری کند تا هزینه ها را کاهش دهد. بنابراین، تنها Xiaomi 14T Pro دارای دوربین تله فوتو و Redmi K70 Ultra با دوربین ماکرو خواهد بود.

انتظار می رود شیائومی 14 تی پرو در بسیاری از کشورها به فروش برسد. سه شماره مدل مختلف از این گوشی فاش شده است که نشان دهنده عرضه آن در کشورهای مختلف است. اما ممکن است این گوشی در هند عرضه نشود. دومین گوشی از این سری، شیائومی 14 تی نیز با دو شماره مدل مشاهده شد و انتظار می رود در بسیاری از کشورها عرضه شود.

در سری T شیائومی، تفاوت اصلی بین مدل پایه و مدل پرو معمولاً در مشخصات پردازنده و باتری است. به عنوان مثال دوربین های استفاده شده در شیائومی 13 تی و 13 تی پرو و ​​حتی ظرفیت باتری آن ها دقیقا یکسان است اما پردازنده این دو گوشی متفاوت است. شیائومی از Dimension 8200 Ultra در 13T و Dimension 9200 Plus در 13T Pro استفاده می کند. در مورد مدل های 14T، انتظار می رود شیائومی چنین رویه ای را در پیش بگیرد.