علیرغم شایعات و گزارش های منتشر شده در فضای مجازی، هیچ نشانه ای مبنی بر برنامه ریزی اپل برای معرفی محصول جدید سری آیفون SE در سال جاری وجود ندارد. اکنون به نظر می رسد که سال آینده نیز مدل جدیدی از iPhone SE وجود نخواهد داشت.

این اطلاعات از سوی تحلیلگران بارکلی به دست آمده است که ظاهراً با زنجیره تامین غول کوپرتینویی در تماس بوده اند. گزارش آنها حاکی از آن است که سازنده آیفون در حال کار بر روی توسعه مودم 5G خود است. به عبارت دیگر، این شرکت می‌خواهد از خرید مودم‌های 5G ساخت کوالکام برای مدل‌های آینده آیفون و همچنین سایر محصولات خودداری کند.

با این حال، این گزارش حاکی از آن است که این برند هیچ برنامه ای برای عرضه مدل جدید آیفون SE به این زودی ندارد. در اوایل سال جاری، گزارشی را پوشش دادیم که به آیفون SE 4 2024 با صفحه نمایش OLED و چیپست 5G خود اپل اشاره می کرد. اما آخرین اطلاعات خلاف این را نشان می دهد، به گفته تحلیلگر معروف مینگ چی کو، مدل بعدی آیفون SE نیز در سال 2024 عرضه نخواهد شد زیرا چیپست 5G تا سال 2025 وارد تولید انبوه نخواهد شد.

به عبارت دیگر، یک مدل جدید آیفون SE در همان سال با آیفون 16 عرضه می شود که تقریباً دو سال دیگر باقی مانده است. برای آن‌هایی که نمی‌دانند، آیفون SE به‌عنوان گوشی کامپکت پرچم‌دار این شرکت عرضه می‌شود و با قیمتی مقرون به صرفه در مقایسه با پرچم‌داران ممتاز عرضه می‌شود. آخرین مدل در سال 2022 عرضه شد و به نظر می رسد که طرفداران این سری باید دو سال تمام برای جانشین آن صبر کنند.

در اخبار مرتبط، هدفون‌های مورد انتظار Beats Studio Pro اپل اخیراً گواهینامه‌ای را از پایگاه IMDA سنگاپور دریافت کردند. این گواهی تایید می کند که هدست آینده که با شماره مدل A2924 مشخص شده است، یک دستگاه کم مصرف مجهز به اتصال بلوتوث خواهد بود. هدفون Beats Studio Pro نیز در کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) مشاهده شد.

در اوایل سال جاری، یکی از علاقه مندان به فناوری دستگاهی به نام «هدست Beats» با شماره مدل «A2924» و شناسه «BeatsStudioPro1,1» در کد منبع macOS Ventura 13.4 کشف کرد. گمان می رود این گزارش ها مربوط به هدفون های Beats Studio Pro باشد.

برای دریافت جزئیات بیشتر باید منتظر اخبار بیشتر باشید.

منبع

به این پست امتیاز دهید