اگر به دنیای بازی علاقه دارید، احتمالاً گیمرهایی را دیده اید که هنگام بازی از صفحه نمایش خود فیلم می گیرند و آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند. آیا دوست دارید شما هم بتوانید این کار را انجام دهید؟

ضبط صفحه در گوشی های سامسونگ یا هر شرکت دیگری آسان است و شما فقط باید بدانید که چگونه آن را انجام دهید. در پایان این مقاله می توانید با هر وسیله ای اعم از کامپیوتر یا گوشی هوشمند از بازی مورد علاقه خود اسکرین شات بگیرید و آن را به صورت آنلاین به اشتراک بگذارید.

در این مقاله شما را با چندین نرم افزار و اپلیکیشن آشنا می کنیم که علاوه بر ضبط بازی می توانند عملکردهای زیادی را نیز ارائه دهند. پس تا پایان این مقاله با زومیت همراه باشید.

نحوه ضبط بازی روی کامپیوتر

ابتدا به سراغ نرم افزاری می رویم که می تواند به شما در ضبط گیم پلی روی کامپیوتر کمک کند. با آنها به راحتی می توانید مراحل مختلف بازی ها را ضبط کرده و در یوتیوب به اشتراک بگذارید.

اکثر مردم به دنبال برنامه ای هستند که بتواند گیم پلی را به راحتی و روان ضبط کند. Xbox Gamebar DVR دقیقاً یکی از این نرم افزارها است که می توانید هر زمان که بخواهید بر روی رایانه شخصی ویندوز 10 و 11 خود استفاده کنید.

در واقع Xbox Gamebar DVR برنامه ای است که به صورت پیش فرض در نسخه های جدید ویندوز نصب می شود و نیازی به نصب هیچ برنامه شخص ثالث دیگری ندارید. فقط نام آن را جستجو کنید و نرم افزار را اجرا کنید.

در اینجا نحوه ضبط گیم پلی بدون تاخیر در رایانه شخصی با DVR Xbox Gamebar آورده شده است:

  • می توانید مستقیماً “Xbox” را در کادر جستجوی ویندوز 10 و 11 تایپ کنید و روی نتیجه جستجو دوبار کلیک کنید تا برنامه Xbox باز شود. البته می توانید از میانبرهای صفحه کلید Win + G نیز استفاده کنید.