مقصد اینجا استان مازندران و شهر زیبای کلاردشت است. اگر بخواهیم خانه های ییلاقی شمال کشور را در یک جمله توصیف کنیم، از وجود اقیانوسی از ابر بر فراز ارتفاعات سرسبز روستاهای ییلاقی صحبت می کنیم. با بالا رفتن از این ارتفاعات می توان مناظر وسیع و دیدنی از چالوس، دریای مازندران و جنگل های بلوط را دید.

مازیچال یکی از معروف ترین تفرجگاه های شمالی است که در نزدیکی کلاردشت و در ۴۸ کیلومتری چالوس قرار دارد. اگر مسیر مازیچال از جاده چالوس شروع شود باید به سمت مرزن آباد هدایت شود. پس از آن از مرزن آباد باید مسیر را به سمت کلاردشت تغییر دهید. وقتی به میدان اصلی کلاردشت رسیدید، از جاده عباس آباد 7 کیلومتر را طی کنید تا به جاده خاکی مازیچال برسید. پس از طی 17 کیلومتر از این جاده خاکی، ارتفاعات و دشت های مازیچال خودنمایی می کند و دل شما را به زیبایی بی پایان خود می کشاند.

بهترین زمان برای بازدید از مازیچال اواسط بهار تا اواخر تابستان است. اگر می خواهید شبی را در طبیعت جادویی تجربه کنید، فصل تابستان بهترین فرصت برای کسب این تجربه است. در این فصل هوا بسیار معتدل و خنک است و می توانید هیجان را به سفر خود اضافه کنید.

در بهار شرایط یکسان است. با این تفاوت که ارتفاعات مازیچال به دلیل رویش گل های فصلی زیبایی و جلوه ای خیره کننده پیدا می کند و در ترکیب با قله های برفی اطراف بسیار دیدنی می شود. یکی دیگر از زمان های خوب برای سفر به مازیچال، فصل رنگارنگ پاییز است. در این فصل جنگل های ابتدای جاده مازیچال با طبیعت رویایی و بسیار زیبای خود، مازیچال را به مقصدی مورد علاقه برای سفری فراموش نشدنی تبدیل می کند.

بهار، تابستان یا پاییز؛ شما می توانید هر کدام از این فصول را برای سفر به منطقه ییلاقی و رویایی مازیچال انتخاب کنید، بدون شک نمی توانید تنها به چند ساعت اقامت در این منطقه بی نظیر و آرام بسنده کنید. بنابراین بهتر است قبل از عزیمت به مقصد به موضوع اسکان بپردازید تا تمام مدت سفر چند روزه شما صرف گشت و گذار در طبیعت و لذت بردن از زیبایی های ویلا مازیچال شود. هدف از این سفر دور شدن از دغدغه های زندگی شهری و تنفس هوای تازه در میان مناظر طبیعی بی نظیر است. بنابراین پیشنهاد می کنیم با اجاره ویلا در شمال، سفر خود را کاملاً به طبیعت متصل کنید و چند روزی از هر چیزی که رنگ و بوی زندگی شهری دارد دور بمانید.

غرق در آسمان آبی و جنگل روستای سنگچال

استان مازندران به تنهایی سرزمینی بهشتی با بی نظیرترین جلوه های طبیعی است. به ندرت پیش می آید که سفر به جغرافیای شمال کشور مورد پسند مسافران و گردشگران داخلی و خارجی نباشد. بنابراین وقتی صحبت از طبیعت گردی به میان می آید، مسیر شمالی را مستقیم در پیش می گیریم و معمولاً ویلاهای شمالی بیشترین استقبال را در بین گردشگران دارند.

از این رو شهر سرسبز آمل را دور می زنیم تا به منطقه ای کوهستانی و ویلایی ییلاقی بهشتی برسیم. اینجا روستای ییلاقی سنگچال مقصد ما برای یک سفر خنک و دلپذیر است. این روستا با جنگل های انبوه و مناطق بسیار جذاب یکی از روستاهای گردشگری و گنجینه های سرسبز استان مازندران است.

همسایگی روستای گردشگری سنگچال با روستای فیلبند باعث شده تا گردشگران با ذوق و علاقه بیشتری به این مقصد بروند و به معنای واقعی با یک سنگ دو پرنده را بکشند. برای بازدید از روستای فیلبند باید از روستای سنگچال به سمت جنوب شرقی بروید. این دو روستا در فاصله 14 کیلومتری از یکدیگر قرار دارند.

در شمال شرقی روستای سنگچال در فاصله 2.5 کیلومتری روستای مرتفع گته کالا قرار دارد. می توانید با ده دقیقه رانندگی به این روستا برسید و از مناظر زیبای آن لذت ببرید و با اهالی روستا به گفتگو بنشینید و خاطرات خوشی از مقصد چند وجهی روستای زیبای سنگچال در ذهن خود داشته باشید.

اگر دوباره به اطراف روستای سنگچال نگاهی بیندازیم، می بینیم که جاده خراز و جنگل الیمستان نیز فاصله چندانی با روستا ندارند. با این حساب بهتر است چند روزی در روستای سنگچال بمانید و در روستا، ارتفاعات آن گردش کنید و از جاذبه های اطراف دیدن کنید.

اگر ترجیح شما در سفر به مناطق شمالی، اقامت در دل طبیعت و تجربه زندگی ساده مردم روستایی به جای اقامت در هتل های شهری است، گزینه های زیادی برای اقامت در روستا وجود دارد که از آن جمله می توان به اقامتگاه های جنگلی و محلی و محلی اشاره کرد. خانه ها..

تور طبیعت گردی در دره ارغوان مشهد