BlueSky، شبکه اجتماعی غیرمتمرکز که توسط موسس توییتر راه اندازی شد، به طور موقت ثبت نام کاربران جدید را متوقف کرد. همانطور که پس از اعلام محدودیت های جدید این شبکه اجتماعی با جریان عظیم مهاجرت کاربران توییتر به پلتفرم رقیب مواجه شد.

اپلیکیشن BlueSky چندی پیش راه اندازی شد و اگرچه فقط دعوت نامه است، اما به نظر می رسد این شرکت همچنان در کنترل کاربران خود با مشکل مواجه است. در بیانیه این پلتفرم آمده است:به طور موقت ثبت نام های Bluesky متوقف شد ما انجام می دهیم. تیم ما برای حل مشکلات عملکرد موجود به کار خود ادامه می دهد.”

Bluesky همچنین یادآور شد که این خبر به محض فعال شدن مجدد کدهای دعوت به اطلاع کاربران خواهد رسید. با نگاهی به آینده، این شرکت می گوید که هیجان زده است که به کاربران بیشتری اجازه آزمایش نسخه بتا این پلتفرم را بدهد.

Bluesky برای مهاجرت کاربران توییتر آماده نشده بود

صفحه وضعیت Bluesky می گوید که چند ساعت پیش کیفیت عملکرد این پلتفرم افت کرده است. بر اساس گزارش‌ها، به نظر می‌رسد افت کیفیت به دلیل بارگذاری پست‌ها در نسخه وب باشد اما زمان زیادی برای تکمیل شدن طول می‌کشد. این مشکل در نسخه iOS این برنامه کمتر بود.

Bluesky همچنین می گوید که رکورد تعداد کاربران را تجربه کرده است. Paul Frazee، مهندس این شرکت، می‌گوید که آنها به‌روزرسانی‌هایی را برای حل برخی از مشکلات خود منتشر کرده‌اند تا حداقل مشکل بار سرور را کاهش دهند.

مهاجران جدید توییتر زمانی تصمیم گرفتند که این شبکه اجتماعی را ترک کنند که ایلان ماسک اعلام کرد که دسترسی کاربران بدون حساب به توییت ها را مسدود کرده تا از استخراج اطلاعات جلوگیری کند. علاوه بر این، مالک توییتر مدت کوتاهی پس از اعلام محدودیت‌های جدید برای مشاهده توییت‌ها، کاربران بیشتری نسبت به قبل می‌خواهند این پلتفرم را ترک کنند.

اپلیکیشن Mastodon ظاهرا با موجی از کاربران همراه شده و در یک نظرسنجی از ثبت نام ۲۶ هزار کاربر جدید در این پلتفرم خبر داده است.