استوری های تلگرام به بالای لیست چت اضافه خواهد شد. در صورت تمایل می توانید استوری ها را به منوی Hidden در قسمت مخاطبین منتقل کنید و از نمایش آن ها در صفحه اصلی جلوگیری کنید.

تلگرام می گوید کاربران می توانند زیرنویس و لینک به استوری های خود اضافه کنند. همچنین امکان تگ کردن سایر کاربران در استوری وجود دارد. قسمت استوری تلگرام دارای قابلیتی شبیه به اپلیکیشن BeReal است و به شما امکان می دهد از طریق سلفی و دوربین پشتی به صورت همزمان عکس و فیلم بگیرید.

کاربران می توانند زمان انقضای تاریخچه را 6، 12، 24 یا 48 ساعت تنظیم کنند. در قابلیتی شبیه به هایلایت اینستاگرام، کاربران تلگرام نیز می توانند استوری ها را به صورت دائمی در صفحه پروفایل نمایش دهند. دورف می گوید این ویژگی پروفایل های تلگرام را «آموزنده و رنگارنگ» می کند.

تلگرام همچنین قصد دارد امکان انتشار پست‌های کانال در استوری‌ها را در آینده فراهم کند. به گفته پاول دورف، این ویژگی باعث می‌شود تا در تلگرام بسیار راحت‌تر تبدیل به ویروسی شود. مدیر عامل تلگرام می گوید این داستان آغاز یک دوره جدید در تاریخ تلگرام است. برای مشاهده رابط کاربری قسمت استوری های تلگرام می توانید این ویدیو را در کانال پاول دورف مشاهده کنید.