کوالکام در بیانیه ای نسل دوم پردازنده اسنپدراگون 4 را معرفی کرد.این پردازنده برای گوشی های مقرون به صرفه ساخته شده است و جان تازه ای به گوشی های ارزان قیمت می دهد و ویژگی های جذابی را برای آن ها به ارمغان می آورد.

در اسنپدراگون 4 نسل 2، کوالکام به ویژه بر روی مصرف انرژی تمرکز کرده است. به گفته این شرکت، پردازنده جدید «شارژ یک روزه» را برای گوشی های ارزان قیمت به ارمغان می آورد. علاوه بر این، کوالکام می گوید اسنپدراگون 4 نسل 2 از یک پردازنده پرسرعت استفاده می کند و یک مودم 5G یکپارچه و پردازشگر تصویر بهتری دارد.

بر اساس گزارش Engget، SoC جدید کوالکام در پردازنده از هسته Kryo با کلاک تا ۲.۲ گیگاهرتز بهره می‌برد. کوالکام می گوید اسنپدراگون 4 نسل 2 از شارژ سریع پشتیبانی می کند و نرخ شارژ گوشی های مجهز به این پردازنده تنها در 15 دقیقه به 50 درصد می رسد.

اسنپدراگون 4 نسل 2 با نمایشگرهای مدرن فول اچ دی پلاس 120 هرتز سازگار است. پردازنده سیگنال تصویر در اسنپدراگون 4 نسل 2 از ویژگی هایی مانند تثبیت کننده تصویر دیجیتال پشتیبانی می کند و فوکوس خودکار سریع تری دارد و تاری تصویر را بهتر از نسل قبلی کاهش می دهد. این تراشه به لطف MCTF نویز را در هنگام ضبط ویدیو کاهش می دهد.

کوالکام می گوید تراشه نسل دوم اسنپدراگون 4 نیز بر هوش مصنوعی تمرکز دارد. گوشی های مجهز به این تراشه می توانند نور را بر اساس هوش مصنوعی تنظیم کنند تا تصاویر ثبت شده در محیط های کم نور جزئیات بهتری داشته باشند. یکی دیگر از ویژگی های جالب، ابزار حذف نویز پس زمینه هوش مصنوعی است.

تراشه جدید کوالکام از مودم X61 5G استفاده می کند که سرعت بسیار بالایی را ارائه می دهد و از شبکه ها و فرکانس های بیشتری پشتیبانی می کند. اولین گوشی های مجهز به اسنپدراگون 4 نسل 2 در سال جاری عرضه خواهند شد. ناگفته نماند که Redmi و Vivo متعهد شده اند که گوشی هایی با این پردازنده تولید کنند.