کنسول بازی دستی ماه گذشته ایسوس متحد ROG به بازار عرضه کند. این دستگاه با Steam Deck، Nintendo Switch و Razr Edge رقابت می کند. اکنون کانال یوتیوب JerryRigEverything به ROG Ally تغییر مکان داده است تست دوام شکوه خود را به این کنسول بازی دستی اعمال کنید. همچنین در این ویدئو شاهد تشریح دستگاه هستیم.

همانطور که زک در این ویدیو توضیح می دهد، به محض شروع بازی، فن های داخلی Asus ROG Ally شروع به چرخش می کنند و در عرض چند دقیقه نمایشگر دستگاه گرم می شود و هوای خارج شده از فن ها نیز گرم می شود. احتمالاً دستگاه مشکل دما دارد که با یک به روز رسانی قابل رفع است.

در ویدیوی بعدی تست خراش صفحه نمایش دستگاه را مشاهده می کنیم که در آن صفحه کنسول دستی ایسوس دارای خراش هایی در سطح سختی ماوس 6 است که در سطح 7 عمیق تر می شود. در ادامه شاهد دوام بدنه کنسول هستیم. در این قسمت، زک سعی می‌کند تا دسته کنسول را با تیغ خود خراش دهد، اما جوی استیک با لاستیک سخت و بادوام پوشانده شده است که برای مدت طولانی دوام می‌آورد.

با این حال، دکمه های جهت، دکمه های منو و پد های ماشه در بالای دستگاه از پلاستیک ساخته شده اند که با این وجود به راحتی خراشیده می شوند. نکته دیگری که در ویدئو مشاهده می شود چرخش بیش از حد یکی از دکمه ها (Y) است که غیرعادی به نظر می رسد. لوگوی هولوگرافیک RGB در گوشه پایین دستگاه نیز خراشیده شده و نوار رنگ در پنل پشتی دستگاه نیز به راحتی حذف می شود. اما همانطور که زک اشاره می کند، این به خودی خود اتفاق نمی افتد.

تست گرما و خم شدن کنسول بازی ایسوس

کنسول ASUS ROG Ally تنها 3 ثانیه در برابر آتش مقاومت می کند و پس از آن قسمتی از صفحه سیاه می شود. به طور معمول، پیکسل های مرده در دستگاه های دیگر پس از 10 ثانیه بهبود می یابند، اما در کنسول ایسوس کمی بیشتر طول می کشد. چون خودش خیلی داغونه.

در نهایت زمان خم کردن دستگاه فرا رسیده است، جایی که فشار زیادی به ROG Ally وارد می شود. هنگام خم شدن دستگاه از پشت، دو لبه گوشه از یکدیگر جدا می شوند. در حالی که دستگاه بدون مشکل به کار خود ادامه می دهد، مقاومت خمشی آن کمی نگران کننده به نظر می رسد.