تعداد کاربران و فعالان بازار ارزهای دیجیتال در ایران و جهان هر روز در حال افزایش است و آنطور که صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس اعلام کرده است، تعداد کاربران این پلتفرم ایرانی که از سال 1395 شروع به کار کرده است از پنج نفر عبور کرده است. میلیون نفر

برآوردها نشان می دهد که تعداد افرادی که وارد بازار ارزهای دیجیتال در ایران شده اند از 12 میلیون نفر فراتر رفته است. در اوایل دهه 1400 اتاق بازرگانی ایران این رقم را 12 میلیون نفر تخمین زد که به نظر می رسد در دو سال و سه ماه اخیر این رقم افزایش قابل توجهی داشته است. زیرا داده های گزارش های آماری Nobitex نیز نشان می دهد که از اواخر سال 1400 تعداد کاربران این پلتفرم از بیش از سه میلیون نفر به بیش از پنج میلیون نفر رسیده است.

اگرچه در سال گذشته ماه‌ها شاهد بازار نزولی ارزهای دیجیتال بوده‌ایم، اما کاربران زیادی برای کسب سود بیشتر با خرید با قیمت‌های پایین‌تر و فروش با قیمت‌های بالاتر وارد این بازار نزولی شده‌اند و این می‌تواند یکی از نشانه‌های آن باشد. برای کاربران این بازار در ایران هستند.

آمار کافه بازار و مایکت نشان می دهد که بیش از سه میلیون نفر در ایران اپلیکیشن موبایل نوبیتکس را نصب کرده اند و بقیه احتمالاً ترجیح داده اند از این وب سایت استفاده کنند.

سهم قابل توجه Nobitex از بازار ارزهای دیجیتال

نوبیتکس به عنوان اولین پلتفرم مبادلات ارزهای دیجیتال در ایران، اکثریت بازار معاملات ارزهای دیجیتال در ایران را به خود اختصاص داده و در حال حاضر از 81 ارز دیجیتال در بازارهای ریال و تتری پشتیبانی می کند.

Nobitex می گوید که هنگام انتخاب یک ارز رمزنگاری شده برای فهرست کردن، دقت و بررسی زیادی لازم است تا کاربران با خرید شات کوین و میم کوین نامعتبر و پشتیبانی نشده ضرر نکنند، که به طور ناگهانی می تواند افت بسیار شدیدی را تجربه کند. علاوه بر این، Nobitex یک کیف پول اختصاصی برای هر کوین ایجاد کرده و از شبکه هر کوین پشتیبانی می کند که برای امنیت دارایی بسیار مهم است.

امنیت بالا و ذخیره سرد دارایی های کاربران، رابط کاربری بسیار ساده و آسان وب و اپلیکیشن نوبیتکس، امکان تعیین حد ضرر و سفارش OCO، پشتیبانی به موقع، عمق بازار بالا و نقدینگی بالا، موقعیت فروش انباشته، فرصت مشارکت در سهامداری پروژه ها، پنل سود و زیان، امکان انتقال امن تتر از طریق تترشیلد، پشتیبانی لایتنینگ برای انتقال سریع و ارزان بیت کوین و … در کنار بیش از پنج سال تجربه باعث شده تا بسیاری از مردم ایران به نوبیتکس اعتماد کنند.

میانگین سنی کاربران Nobitex 31 سال است

در حال حاضر بیش از پنج میلیون نفر در Nobitex ثبت نام کرده اند و 310 نفر در Nobitex برای ارائه خدمات مالی جدید به مصرف کنندگان کار می کنند.

بر اساس گزارش 2022 این پلتفرم، Dogecoin، Tether، Bitcoin، Ethereum Shiba و Cardano بیشترین دارایی در کیف پول کاربران Nobitex هستند و میانگین سنی کاربران 35.1 سال است.

به همین ترتیب، نوبیتکس، به عنوان یک پلتفرم پیشرو مبادلات ارزهای دیجیتال در ایران، برای اولین بار به کاربران خود مدل شرعی موقعیت فروش بدهی را به عنوان ابزار معاملاتی ارائه کرد تا بتوانند در دوره‌های کاهش بازار سود ببرند.

نوبیتکس اعلام کرد که در تلاش است خدماتی را در زمینه ارزهای دیجیتال، بلاک چین و خدمات مالی غیرمتمرکز همگام با فناوری جهانی توسعه دهد و به زودی علاوه بر لیست سکه های جدید، خدمات جدیدی نیز به نوبیتکس اضافه خواهد شد.