سامسونگ ادعا می کند که تعدادی از تلویزیون های جدیدش به لطف فناوری Neo QLED “کیفیت و وضوح استثنایی” ارائه می دهند. Neo-QLD که در بالای QLD توسعه یافته است، دارای لایه ای از نقاط کوانتومی است که بر روی مینی ال ای دی ها نصب شده اند. این ساختار نقش مهمی در افزایش کیفیت و افزایش جزئیات دارد.

برای لذت بردن از تماشای فیلم و سریال، دسترسی به تلویزیون باکیفیت کافی نیست. سامسونگ و سایر برندهای تلویزیون نیز محصولات صوتی هیجان انگیزی مانند نوارهای صوتی تولید می کنند. سامسونگ نوارهای صوتی سری Q را به مشتریان خود ارائه می دهد تا تجربه ای بی نظیر را ارائه دهد.

به گزارش زومیت، سامسونگ در حال ساخت تلویزیون های سری 8K Neo Kold با طرحی به نام «Infinity One» است. در این صورت حاشیه ها به طور کامل حذف شده و با یک تلویزیون تمام صفحه مواجه خواهید شد. سامسونگ سری تلویزیون های نئو کولد را در مدل های 55 تا 85 اینچی عرضه می کند.

تلویزیون های نئو کولد روشنایی و کنتراست بهتری نسبت به نسل قبل دارند و از فناوری کوانتوم مینی ال ای دی برای کنترل نور پس زمینه استفاده می کنند. سامسونگ همچنین از حضور فناوری Quantum Matrix Pro (نسخه تکامل یافته نوردهی محلی) در تلویزیون های جدید خود خبر می دهد. به لطف این فناوری است که تلویزیون های Neo Qold کنتراست بسیار خوبی دارند.

سامسونگ می گوید تلویزیون های سری 8K Neo Kold از پردازنده Neural Quantum 8K با پشتیبانی از بهبود تصویر با استفاده از هوش مصنوعی و تقویت کننده عمق واقعی استفاده می کنند. اولین فناوری به 20 شبکه عصبی برای بهبود کیفیت تصویر متکی است. به گفته سامسونگ، این ویژگی برای بازی هایی که از سرورهای ابری استریم می شوند نیز استفاده می شود.

از طرفی Real Depth Enhancer یک الگوریتم چندهوشمند است که کنتراست را در چند مرحله بهبود می بخشد و عمق تصویر را افزایش می دهد. Real Depth Enhancer با افزایش عمق تصویر، سوژه را از پس زمینه جدا می کند.

تلویزیون‌های جدید Neo QLD سامسونگ از Shape Adaptive Light نیز پشتیبانی می‌کنند. Shape Adaptive Light از هوش مصنوعی برای کنترل شکل تولید نور نقطه به نقطه استفاده می کند.

سامسونگ ساندبارهای هیجان انگیز سری Q را نیز به بازار عرضه می کند.در نسل جدید این ساندبارها به صورت بی سیم به تلویزیون متصل شده و از طراحی جذابی بهره می برند.

سامسونگ می گوید نوارهای صوتی سری Q به بلندگوهای 11.1.4 کانالی مجهز شده اند. این بدان معناست که محصولات مورد نظر دارای 11 کانال جلو، یک کانال ساب ووفر و چهار کانال تقویت کننده قدرت هستند. نوارهای صوتی سامسونگ از Dolby Atmos و DTS:X پشتیبانی می کنند تا صدای سه بعدی را به گوش شما برساند.

نوارهای صوتی سری Q به طور خاص با تلویزیون های سامسونگ سازگار هستند. عملکرد Q-Symphony به شما امکان می دهد صدا را از بلندگوهای تلویزیون و نوار صوتی به طور همزمان پخش کنید تا صدای فراگیر شما را در محیط غوطه ور کند. نوارهای صوتی سامسونگ با عملکرد SpaceFit Sound + پس از اسکن اتاق، صدای سازگار با این محیط را بازتولید می کنند.