پاول دورف، مدیر عامل تلگرام، رسما اعلام کرد که قابلیت استوری اوایل ماه آینده به این پیام رسان اضافه خواهد شد. به گزارش دورف، کاربران تلگرام سالهاست که درخواست این قابلیت را دارند و یکی از پرتقاضاترین قابلیت های ارسال شده به تلگرام مربوط به استوری ها است.

در حال حاضر اکثر شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها مجهز به استوری هستند و دورف می گوید به همین دلیل مخالف اضافه شدن استوری به تلگرام بوده است. اما اکنون دورف می‌خواهد به حرف‌های کاربران گوش دهد و قابلیت استوری به تلگرام می‌آید.

قابلیت استوری در تلگرام

در تلگرام فقط می توانید با افراد خاصی استوری به اشتراک بگذارید. در واقع استوری ها برای همه کاربران، مخاطبین یا افراد خاص (دوستان نزدیک) قابل نمایش هستند. استوری ها در بالای صفحه چت قرار می گیرند و کاربران می توانند داستان ها را به لیست “مخفی” در بخش مخاطبین منتقل کنند تا آنها را پنهان کنند.

کاربران می توانند زیرنویس و لینک به داستان های خود اضافه کنند. همچنین می توانید افراد را در استوری ها تگ کنید. می توانید در تلگرام عکس و فیلم ارسال کنید و البته می توانید همزمان با دوربین اصلی و سلفی عکس بگیرید و فیلم بگیرید.

یکی از تفاوت‌های استوری تلگرام با سایر پلتفرم‌ها، امکان انتخاب مدت زمان نمایش آن‌ها است. می توانید تاریخچه خود را به مدت 6، 12، 24 یا 48 ساعت نمایش دهید و پس از آن تاریخچه به طور خودکار حذف می شود. البته، شما می توانید استوری ها را به صورت دائمی در صفحه پروفایل خود نمایش دهید، که تقریباً از نکات برجسته اینستاگرام است.

استوری تلگرام در مرحله نهایی مرحله آزمایشی قرار دارد و اوایل تیرماه منتشر خواهد شد. به گفته دورف، این استوری ها دوران جدیدی را برای تلگرام رقم می زند.