ایسوس ماه گذشته کنسول دستی ROG Ally را عرضه کرد. این محصول به عنوان رقیب Nintendo Switch و Steam Deck شناخته می شود و اکنون کانال یوتیوب JerryRigEverything تست دوام معمول خود را از کنسول مذکور انجام داده است.

زک می گوید که فن های دوگانه داخلی ROG Ally بلافاصله پس از شروع بازی شروع به چرخش می کنند و در عرض چند ثانیه صفحه نمایش دستگاه گرم می شود و هوای خروجی نیز داغ می شود. این مشکل احتمالا در آینده نزدیک با انتشار به روز رسانی نرم افزار حل خواهد شد. سپس یوتیوبر معروف آزمایش خراش روی صفحه نمایش، قاب و حتی ماشه های ROG Ally انجام می دهد. صفحه نمایش این محصول مانند اکثر صفحه نمایش های گوشی های هوشمند امروزی با ابزار شماره 6 خراشیده می شود و ابزار شماره 7 نیز می تواند خطوط عمیق تری روی صفحه ایجاد کند.

همانطور که Zach اشاره می‌کند، نوار رنگی در پشت ROG Ally فقط یک برچسب هولوگرافیک است و هیچ چراغ RGB در زیر آن وجود ندارد. جوی استیک های روی این کنسول با لایه ای از لاستیک پوشانده شده اند و ماندگاری زیادی خواهند داشت. دکمه های منو و ماشه ها نیز از پلاستیک ساخته شده اند، بنابراین به راحتی خراشیده می شوند. دکمه های ABXY در سمت راست کنسول نیز مستعد خط و خش هستند، اما حروف زیر لایه شفاف قرار دارند، بنابراین احتمال خراشیدگی آنها بسیار کم است.

لوگوی هولوگرافیک در گوشه پایینی ROG Ally نیز با قابلیت جدا کردن نوار رنگی پشت دستگاه حذف شده است. اما اتفاقا زکاین قسمت به خودی خود بیرون نمی آید. گوشی دستی ایسوس تنها 3 ثانیه در زیر شعله فندک دوام آورد و سپس بخشی از صفحه نمایش آن تاریک شد. البته این پیکسل ها در حدود 10 ثانیه به حالت اولیه خود باز می گردند.

در نهایت زک سعی می کند ROG Ally را با فشار دادن به نمایشگر و همچنین پشت آن خم کند. هنگام اعمال فشار قوی، دو طرف دستگاه کمی از یکدیگر جدا می شوند، اما کنسول در نهایت به حالت اولیه خود باز می گردد.