مکس پارک او با انتشار ویدئویی در یوتیوب، با افتخار به پیروزی خود در مسابقه انجمن جهانی مکعب لانگ بیچ 2023 افتخار کرد و مکعب روبیک را در زمان باورنکردنی 3.13 ثانیه حل کرد.

لات پارک آنها آنقدر سریع حرکت می کنند که نمی توان آنها را در ویدیو دنبال کرد. پارک تقریباً به محض اینکه شروع به حل مکعب روبیک می کند، آن را کامل می کند و به زمین می زند تا تایمر موجود رکورد او را ثبت کند.

بر اساس آینده پژوهی، پارک با ثبت یک رکورد جدید در حل مکعب روبیک، یوشنگ دو شکست دادن چین همانطور که قبلا مکعب روبیک 2018 را تنها در 3.47 ثانیه حل کرده بود.

در کتاب رکوردهای گینس آمده است که والدین پارک پس از مشاهده علائم اوتیسم در سنین پایین، او برای بهبود مهارت های حرکتی خود به دنیای مکعب روبیک معرفی شد.

والدین پارک آنها علاوه بر کمک به او در رشد مهارت های حرکتی ظریف خود، فرزندشان را در مسابقات SpeedCube شرکت می دهند و اکنون موفق شده اند به یک پیروزی قابل توجه دست یابند.

پارک در حال حاضر رکوردهای جهانی دیگری را برای سریعترین زمان برای حل مکعب های بزرگتر روبیک از جمله 6x6x6، 5x5x5 و 7x7x7 در اختیار دارد.

شکستن سرعت حل مکعب روبیک چیزی نیست که هر روز شاهد آن باشیم. با توجه پارک شکستن این سکون جذاب تر است. زیرا او از کودکی مستعد ابتلا به اوتیسم بوده است.