نتیجه یک مطالعه جدید توسط دانشگاه کپنهاگ و دانشگاه Roskilde نشان می دهد که اگرچه سیستم های کامپیوتری امروزی بهتر از 15 سال پیش کار می کنند، اما هنوز 11 تا 20 درصد مواقع از کار می افتند.

محققان این مطالعه می گویند که اگر موارد مشکل برای کاربران با دقت بیشتر و بیشتر مورد مطالعه قرار گیرد، می توان سیستم های بهینه تری با مشکلات کمتر را وارد بازار کرد.

تحقیقات نشان می دهد که اکثر کاربران شرایطی را تجربه کرده اند که در یک سیستم کامپیوتری با مشکل مواجه شده اند و زمانی را صرف رفع آن می کنند.

چقدر برای عیب یابی رایانه خود وقت گذاشته اید؟

محققان در مطالعه جدید گفتند که به طور متوسط، اکثر کاربران زمانی که مشکل داشتند و نمی توانستند کار خود را در آن شرایط انجام دهند و وقتشان تلف می شد، حدود 11 تا 20 درصد از زمان خود را در مقابل سیستم کامپیوتری سپری می کردند.

«پروفسور کسپر هورنبک» یکی از محققین این تحقیق می گوید این اعداد آماری چندان مرتبط نیستند. او فکر می کند این آمار فوق العاده بالاست. در چنین شرایطی، کاربران معمولاً احساس ناامیدی می کنند. مواقعی را تصور کنید که فایل کار آماده است، اما سیستم مشکل دارد. جلسه کار شروع شده است و دقیقاً در همان زمان کاربر نمی تواند وارد جلسه شود. اگرچه سیستم های کامپیوتری بسیاری از کارها را با سرعت بالا انجام می دهند، اما خطاها و مشکلاتی نیز دارند که گاهی اوقات ما را درگیر می کند.

پروفسور مورتن هرزوم، یکی دیگر از محققین این مطالعه، تأکید می کند که اکثر ناامیدی ها در ارتباط با انجام کارهای کاملاً پیش پا افتاده تجربه می شوند. در واقع، چند کار بسیار ساده وجود دارد که انجام آنها با رایانه برای کاربران دشوار است. اگر چنین مشکلاتی حل شوند، می توانند زمان تلف شده در حل چنین مشکلاتی را به حداقل برسانند.

By ادمین سایت

عاشق دنیای تکنولوژی و ای تی هستم. و اینجا می تونید جدیدترین مطالب را هر روز قبل از همه مشاهده کنید و مطلع بشید.