دیروز 9 تیر 1402 اعلام شد که امکان ثبت نام و تمدید گذرنامه از طریق اپلیکیشن پلیس من فعال شده است، بنابراین متقاضیان دیگر مجبور نیستند برای درخواست یا تمدید گذرنامه به یکی از کلانتری +10 مراجعه کنند.

سعید منتظرالمهدی، سخنگوی نیروی انتظامی از امکان ثبت نام و تمدید گذرنامه به صورت اینترنتی خبر داد و گفت: متقاضیان می توانند با نصب نرم افزار پلیس من در کمتر از یک هفته گذرنامه خود را درب منزل دریافت کنند.

بر همین اساس این اپلیکیشن در اختیار کاربرانی قرار گرفت که قصد دریافت پاسپورت را داشتند. با این حال، کاربران برای دسترسی به این برنامه مشکل دارند و حتی هنگام ثبت نام و ورود به برنامه پلیس من با خطاهایی مواجه می شوند. تعدادی از کاربرانی که قبلا در اپلیکیشن ثبت نام کرده بودند و اکنون می خواهند از خدمات این اپلیکیشن برای ثبت نام یا تمدید پاسپورت خود استفاده کنند نیز با مشکل مواجه شده و نتوانستند از سرویس جدید این اپلیکیشن استفاده کنند.

به نظر می رسد با وجود اعلام رسمی فرآیند و مراحل دریافت گذرنامه آنلاین، هنوز بستر مورد نیاز برای رسیدگی به مطالبات کاربران فراهم نشده و آماده است. بررسی های زومیت ما در چندین دستگاه مختلف ناموفق بود و هیچ یک از دستگاه هایی که برنامه پلیس من را نصب کرده و سعی در ایجاد حساب کاربری داشتند، نتوانستند کد ایجاد حساب کاربری و ورود به برنامه را دریافت کنند. دستگاه هایی که حساب کاربری داشتند نیز قرار بود برای درخواست ثبت یا تمدید کد دریافت کنند اما چون این کد برای آنها ارسال نشد نتوانستند درخواست خود را ثبت کنند.

پس از نصب و در مرحله ورود به اپلیکیشن پلیس من، کاربر باید پس از وارد کردن شماره موبایل خود کد ارسالی به شماره موبایل خود را در اپلیکیشن وارد کند. بدون وارد کردن این کد امکان ایجاد حساب کاربری وجود نخواهد داشت. اما این کد با وجود اینکه چند دقیقه منتظر می ماند برای کاربر ارسال نمی شود و یا زمانی ارسال می شود که زمان تعیین شده برای وارد کردن کد به پایان رسیده باشد و اپلیکیشن کد ورودی را تایید نکند.