استارتاپ هوش مصنوعی OpenAI اولین دفتر آسیایی خود را در توکیو افتتاح کرد. سام آلتمنمدیر اجرایی OpenAI در پیامی ویدیویی گفت: «این اولین گام در مشارکت بلندمدت با مردم، رهبران دولت، مشاغل و مؤسسات تحقیقاتی ژاپن است.

استارت‌آپ OpenAI در سال 2022 با راه‌اندازی ربات چت هوش مصنوعی ChatGPT سر و صدا در میان کاربران ایجاد کرد و از آن زمان به دنبال افزایش درآمد خود در سطح جهانی است.

به گزارش رویترز آلتمن و تخته درپوش نورمدیر اجرایی OpenAI، اخیرا میزبان صدها مدیر اجرایی از شرکت های Fortune 500 در ایالات متحده و بریتانیا برای راه اندازی مشاغل جدید بود.

ژاپن می خواهد از هوش مصنوعی استفاده کند. چون با چین رقابت می کند. چین به طور فزاینده ای از هوش مصنوعی برای سرعت بخشیدن به خدمات دیجیتال و کاهش کمبود نیروی کار استفاده می کند.

OpenAI گفت که دارای یک مدل هوش مصنوعی سفارشی است که برای زبان ژاپنی و تادائو ناکازاکیرئیس سابق خدمات وب آمازون در ژاپن، شعبه جدید OpenAI را رهبری خواهد کرد.

مشتریان OpenAI در ژاپن عبارتند از: صنایع تویوتا و دایکین و حتی دولت. مایکروسافت اخیرا اعلام کرده است که طی دو سال 2.9 میلیارد دلار در زیرساخت ابری ژاپنی و هوش مصنوعی سرمایه گذاری خواهد کرد.