مثل خیلی از طرفداران این هفته ممکن است متوجه چیزهای عجیب و غریبی در مورد تیتراژ افتتاحیه شده باشید تهاجم مخفی نمایش جدید مارول. در میان تمام سبزه های Skrull چیزی بسیار … متوسط ​​در مورد کل چیز وجود دارد. اگر این را فهمیده اید، اشتباه نمی کنید: این اعتبارات با کمک هوش مصنوعی ساخته شده اند.

ایده تهاجم مخفیانهعلی سلیم، تهیه‌کننده اجرایی این هفته به Polygon گفت، او باید کاری می‌کرد که مضمون سریال در کمین بیگانگان را منعکس کند. وقتی ما با ارائه دهندگان هوش مصنوعی تماس گرفتیم، این بخشی از همه چیز بود – می دانید که از تغییر شکل، هویت دنیای Skrull بیرون آمد؟ چه کسی این کار را کرد؟ این چه کسی است؟سلیم گفت.

در نگاه اول، این منطق منطقی است. اما در دنیای واقعی 2023، جایی که نویسندگان تلویزیون در حال حاضر در اعتصاب هستند تا اطمینان حاصل کنند که از هوش مصنوعی برای جایگزینی آنها استفاده نمی شود، به نظر یک معضل وحشتناک می رسید. استودیو متد، شرکتی که توالی تیتراژ را ساخته است، پس از گزارش Polygon ظاهر شد و بازگو کرد. هالیوود ریپورتر که هوش مصنوعی «تنها یک ابزار» استفاده می‌شود و «هیچ شغل هنرمندی جایگزین نشده است». اما برای عموم مردم فرهنگ‌ساز، این مهم نبود. پس از نمایش اولین نمایش دیروز در دیزنی +، طرفداران به رسانه های اجتماعی رفتند تا تیتراژ جدید را محکوم کنند:ناخالص“، “غیر اخلاقی“، “خیلی ناامید کننده لعنتی“، “این بدترین معرفی برای هر برنامه تلویزیونی است

مانیتور یک است ستون هفتگی اختصاص داده شده به همه چیزهایی که در دنیای فرهنگ WIRED اتفاق می‌افتد، از فیلم‌ها گرفته تا میم‌ها، تلویزیون تا توییتر.

که قبلاً در مورد ماهیت طاقت فرسا چرخه هایپ هوش مصنوعی صحبت کرده ام، در عوض از این فرصت استفاده می کنم و می گویم که چیزی در مورد آن امیدوارکننده است. این بدان معنی است که برخی از افراد، به ویژه طرفداران، به این موارد توجه دارند و شاید کورکورانه کار خالقان غیرانسانی یا حتی کار انسان های تقویت شده با هوش مصنوعی را نپذیرند. چند توییت انقلابی ایجاد نمی کند، اما در زمانی که به نظر می رسد نوابغ فناوری برای ارائه راه حل هوش مصنوعی برای همه چیز تمایل دارند، واکنش مارول تهاجم مخفیانه نشان می دهد که هالیوود نمی تواند یادگیری ماشینی را بدون مواجهه با انتقاد وارد فیلم ها و برنامه های تلویزیونی کند.

این بدان معنا نیست که تمام استفاده از هوش مصنوعی آنها سزاوار هستند انتقاد همانطور که مارا ایکین نویسنده WIRED هفته گذشته نوشت، پیکسار توانست از ابزارهای هوش مصنوعی آزمایشگاه دیزنی برای ایجاد شعله های آتش استفاده کند. ابتدایی واقعی تر به نظر برسید – با کمک بسیاری از تصویرگران انسانی. و اگرچه به نظر می رسد که استودیو متد از مردم استفاده کرده است تهاجم مخفیانهبه اعتبار آن، وقتی افرادی مانند سلیم به Polygon می گویند “ما در مورد ایده ها، مضامین و کلمات با آنها صحبت خواهیم کرد و سپس کامپیوتر وارد عمل می شود و کاری انجام می دهد”، کمتر الهام بخش است. و بینندگان آن را می بینند.

این کمی تصادفی است که اخبار هوش مصنوعی در تهاجم مخفیانه یک روز پس از آن که ستاره ساموئل ال جکسون گفت یک سنگ نورد او مدت‌هاست که از استودیوهایی که می‌خواهند برای همیشه از شباهت او استفاده کنند، محتاط بوده و می‌گوید وقتی با این بندها در قراردادها مواجه می‌شود، “من از این چیزها عبور می‌کنم.” چند ماه پیش، کیانو ریوز به من گفت که مدت‌هاست در قراردادهایش بندی وجود دارد که می‌گوید اجراهایش را نمی‌توان بدون تایید او به صورت دیجیتالی تغییر داد. بازیگران و وکلای آنها مدتی است که نسبت به پیامدهای فناوری و هوش مصنوعی محتاط بوده اند. نویسندگان هم همینطور. اکنون که هوش مصنوعی وارد زندگی روزمره همه شده است، طرفداران این تهاجم را تماشا می کنند.