Windows Security آنتی ویروس و حفاظت سیستم پیش فرض در ویندوز 11 است. این برنامه علاوه بر محافظت در برابر ویروس و تهدید، از تراشه TPM و Secure Boot برای ارائه Core Isolation و VBS استفاده می کند. اما زمانی که کاربران سعی می کنند این تنظیمات را در امنیت ویندوز تغییر دهند، با خطای “This setting is managered your administrator” مواجه می شوند.

ختای این تنظیم توسط مدیر شما مدیریت می شود

وقتی کاربران با خطای «این تنظیم توسط سرپرست شما مدیریت می‌شود» مواجه می‌شوند، نمی‌توانند تنظیمات امنیتی برنامه را تغییر دهند. اگر با مشکل مشابهی روبرو هستید، ممکن است دلایل مختلفی پشت این مشکل وجود داشته باشد، از پیکربندی نادرست تنظیمات GPE، آنتی ویروس شخص ثالث یا برخی تغییرات دیگر که توسط یک برنامه شخص ثالث ایجاد شده است. این شش روش را برای حل این مشکل دنبال کنید و کنترل همه ویژگی های امنیتی ویندوز را دوباره به دست آورید.

برنامه آنتی ویروس شخص ثالث را حذف کنید

پس از نصب و اجرای یک برنامه آنتی ویروس شخص ثالث بر روی رایانه خود، برخی از تنظیمات در برنامه Windows Security در دسترس نیست. بنابراین، حذف آنتی ویروس شخص ثالث می تواند به امنیت ویندوز کمک کند تا کنترل کامل را دوباره به دست آورد. در اینجا نحوه انجام آن آمده است:

مرحله 1: کلید Windows را فشار دهید تا منوی Start باز شود، appwiz.cpl را تایپ کرده و Enter را فشار دهید.

مرحله 2: برنامه آنتی ویروس شخص ثالث را در لیست برنامه های نصب شده پیدا کنید. روی آن کلیک راست کرده و گزینه Uninstall را انتخاب کنید.

مرحله 3: کنترل حساب کاربری راه اندازی خواهد شد. روی دکمه Yes کلیک کنید.

مرحله 4: روی Remove/Uninstall کلیک کنید و دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید تا آنتی ویروس شخص ثالث را از سیستم خود حذف کنید.

مرحله 5: سیستم خود را مجددا راه اندازی کنید.

پس از حذف برنامه آنتی ویروس شخص ثالث، محافظت از Windows Defender به طور خودکار فعال می شود.

رجیستری را تغییر دهید

چند کاربر با حذف یک کلید رجیستری از سیستم خود مشکل “برخی تنظیمات توسط سرپرست سیستم شما کنترل می شوند” را حل کردند. اما قبل از انجام این مرحله، یک نسخه پشتیبان از رجیستری سیستم خود ایجاد کرده و آن را در یک درایو USB کپی کنید. سپس مراحل زیر را تکرار کنید:

مرحله 1: کلید Windows را فشار دهید تا منوی Start باز شود، regedit را تایپ کنید و Enter را فشار دهید.

مرحله 2: کنترل حساب کاربری باز می شود. روی دکمه Yes کلیک کنید.

مرحله 3: به نوار آدرس بروید، مسیر زیر را تایپ کنید و Enter را فشار دهید:

HKLMSOFTWAREPoliciesMicrosoftWindows Defender

مرحله 4: روی کلید Windows Defender کلیک راست کرده و Delete را انتخاب کنید.

مرحله 5: روی دکمه Yes کلیک کنید.

مرحله 6: ویرایشگر رجیستری را ببندید و سیستم را مجددا راه اندازی کنید.

ویژگی های ویرایشگر خط مشی گروه را بازنشانی کنید

می توانید با استفاده از ویرایشگر Group Policy در تمام نسخه های ویندوز 11 به جز نسخه Home، تغییرات سیستم را در سیستم عامل ویندوز ایجاد کنید. بنابراین، اگر یک یا چند سیاست امنیتی ویندوز با استفاده از ویرایشگر Group Policy تغییر یابد، با یک پیغام خطا مواجه می شوید و نمی توانید به تنظیمات برنامه دسترسی پیدا کنید. در اینجا نحوه انصراف از این تغییرات خط مشی آمده است:

مرحله 1: میانبر صفحه کلید Windows + R را فشار دهید تا کادر محاوره ای Run باز شود. gpedit.msc را در کادر متن تایپ کنید و Enter را فشار دهید.

مرحله 2: به منوی سمت چپ بروید و روی Computer Configuration کلیک کنید. سپس تب Administrative Templates را باز کرده و روی گزینه Windows Components کلیک کنید.

مرحله 3: روی گزینه Microsoft Defender Antivirus کلیک کنید. سپس بر روی گزینه Real-time Protection کلیک کنید.

مرحله 4: روی Turn off real-time protection دوبار کلیک کنید تا ویژگی های آن باز شود.

مرحله 5: دکمه رادیویی Not Configured را انتخاب کرده و روی دکمه Apply کلیک کنید.

مرحله 6: روی دکمه OK کلیک کنید.

مرحله 7: به همین ترتیب، تمام خط مشی های فهرست شده در صفحه را روی «پیکربندی نشده» تنظیم کنید و ویرایشگر خط مشی گروه را ببندید.

مرحله 8: رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید تا تغییرات اعمال شود.

واگرد تغییرات ایجاد شده توسط یک ابزار شخص ثالث (WINAERO)

ابزارهای شخصی سازی ویندوز شخص ثالث، مانند Winaero Tweaker، به شما این امکان را می دهد که بسیاری از ویژگی های سیستم عامل ویندوز را تغییر دهید که معمولاً نمی توانید با استفاده از برنامه تنظیمات انجام دهید. اما اگر قبلاً از این یا هر ابزار دیگری برای غیرفعال کردن Windows Defender یا هر یک از تنظیمات آن استفاده کرده باشید، با پیغام خطای “Some settings by your system administrator controlled” مواجه می شوید. پس باید همه این ترفندها را خنثی کنید. اینگونه است:

مرحله 1: برنامه Winaero Tweaker را باز کنید.

مرحله 2: به نوار منوی بالا بروید و روی دکمه Actions کلیک کنید. گزینه Reset All Settings را انتخاب کنید.

مرحله 3: Winaero Tweaker تمام تغییراتی را که در رایانه شخصی خود ایجاد کرده اید فهرست می کند. همه تنظیمات را انتخاب کنید و روی دکمه Reset Selected Settings کلیک کنید.

مرحله 4: سیستم خود را راه اندازی مجدد کنید.

حفاظت ویندوز را بازنشانی کنید

اگر تمام روش های بالا با شکست مواجه شدند، می توانید برنامه امنیتی ویندوز را ریست کنید. ویندوز 10 و ویندوز 11 می توانند برخی از برنامه های سیستم را از طریق تنظیمات تعمیر یا بازنشانی کنند. تمام تغییرات و تنظیمات سفارشی را حذف می کند. در اینجا نحوه انجام آن آمده است:

مرحله 1: کلید Windows را فشار دهید تا منوی Start باز شود، Windows Security را تایپ کنید و روی App Settings کلیک کنید.

مرحله 2: به بخش Reset بروید. روی دکمه Reset کلیک کنید. ممکن است تکمیل فرآیند کمی طول بکشد.

مرحله 3: برنامه امنیتی ویندوز را مجدداً راه اندازی کنید و بررسی کنید که آیا پیام خطای مشابهی در مورد محافظت در زمان واقعی، یکپارچگی حافظه یا هر بخش دیگری مشاهده می کنید.

مجدداً درخواست محافظت از ویندوز را ثبت کنید

با استفاده از PowerShell در ویندوز می توانید برنامه های سیستم را مجدداً ثبت کنید. نصب فعلی برنامه سیستم را حذف می کند و آن را مجدداً در رایانه شما نصب می کند. مراحل زیر را تکرار کنید:

مرحله 1: کلید Windows را فشار دهید تا منوی Start باز شود، PowerShell را تایپ کنید و Ctrl + Shift + Enter را فشار دهید.

مرحله 2: کنترل حساب کاربری باز می شود. روی دکمه Yes کلیک کنید.

مرحله 3: دستور زیر را در پنجره PowerShell تایپ کرده و Enter را فشار دهید:

Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.SecHealthUI | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)AppXManifest.xml” -Verbose}

مرحله چهارم: پس از اجرای دستور، هیچ پیام تاییدی را مشاهده نخواهید کرد. پنجره PowerShell را ببندید.

حفاظت ویندوز را دوباره اجرا کنید

خطای «این تنظیمات توسط سرپرست شما کنترل می شوند» در امنیت ویندوز شما را از تغییر تنظیمات در برنامه باز می دارد. آنتی ویروس شخص ثالث را حذف و کلید رجیستری Windows Defender را حذف کنید. سپس هرگونه تغییر سیاست آنتی ویروس Windows Defender را برگردانید و Windows Security را مجدداً تنظیم یا نصب کنید.

به این پست امتیاز دهید