علاوه بر پخش‌کننده QuickTime پیش‌فرض در مک، اکثر کاربران برنامه‌های شخص ثالث مانند VLC را برای لذت بردن از پخش ویدیویی روان ترجیح می‌دهند. اما اگر VLC روی مک کار نکند چه؟ VLC با پردازش ویدیویی با کیفیت بالا و امنیت بالا برای پخش فایل های چند رسانه ای ساخته شده است. برای استفاده از VLC، می توانید به سادگی برنامه را دانلود کرده و به رایانه خود اضافه کنید یا با استفاده از وب سایت رسمی VLC آن را نصب کنید. در اینجا بهترین راه ها برای رفع باز نشدن پخش کننده VLC در مک آورده شده است.

VLC Media Player در مک کار نمی کند

VLC یک پخش کننده رسانه ای رایگان و متن باز است که به شما امکان می دهد تقریباً هر نوع رسانه ای را پخش کنید. این برنامه توسط Video Base توسعه یافته است. VLC می تواند فایل های صوتی و تصویری، دی وی دی، ویدئوهای وب و انواع دیگر رسانه ها را پخش کند.

از ویژگی های VLC می توان به پخش فایل های محلی از رایانه، پخش زنده تلویزیون، پشتیبانی از زیرنویس، افزودن یا حذف زیرنویس، تنظیم روشنایی پخش و غیره اشاره کرد. این برنامه از کدک های مختلف پشتیبانی می کند، بنابراین می توانید تقریباً هر نوع رسانه ای را پخش کنید.

بسته شدن غیرمنتظره VLC در مک می تواند تجربه پخش شما را خراب کند. همیشه می‌توانید به QuickTime Player پیش‌فرض در Mac خود بازگردید. اما اگر نمی‌خواهید به پخش ویدیوی کمتر از حد معمول بسنده کنید، از ترفندهای زیر برای رفع عدم کارکرد پخش‌کننده رسانه VLC در مک استفاده کنید.

سیستم مک را مجددا راه اندازی کنید

راه اندازی مجدد مک اغلب مشکلات برنامه های نصب شده را برطرف می کند. این یک ترفند مفید برای رفع مشکلات رایج مک در حال حرکت است.

مرحله 1: روی نماد Apple در گوشه سمت چپ بالای نوار منو کلیک کنید.

مرحله 2: برای راه اندازی مجدد مک و پخش مجدد ویدیوها در VLC، Restart را انتخاب کنید.

تنظیمات VLC را بازنشانی کنید

تغییر نادرست تنظیمات در VLC می تواند باعث مشکلات پخش ویدیو شود. می توانید تنظیمات VLC را در مک بازنشانی کنید. در اینجا چیزی است که شما باید انجام دهید.

مرحله 1: پخش کننده VLC را در مک باز کنید.

مرحله 2: روی VLC media player در گوشه سمت چپ بالا کلیک کنید و تنظیمات را انتخاب کنید.

مرحله 3: Reset All را انتخاب کنید و تصمیم خود را تأیید کنید.

Finder را اجرا کنید، روی یک ویدیو کلیک راست کنید و شروع به پخش آن در پخش کننده رسانه VLC کنید. حتی می توانید با VLC در مک عکس فوری بگیرید.

اخراج اجباری

برخلاف ویندوز، macOS برنامه را با کلیک بر روی x در نوار منو به طور کامل نمی‌بندد. برنامه همچنان در پس زمینه اجرا می شود. گاهی اوقات وقتی برنامه پاسخگو نمی‌شود، باید از طریق Activity Monitor از برنامه خارج شوید و دوباره امتحان کنید. مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله 1: Command + Space را فشار دهید و Activity Monitor را جستجو کنید.

مرحله 2: VLC را از لیست انتخاب کنید و روی x در بالا ضربه بزنید تا برنامه بسته شود.

شتاب سخت افزار مک را غیرفعال کنید

اگرچه شتاب سخت افزاری برای پخش روان ویدیو بسیار مفید است، اما گاهی اوقات می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. زمان غیرفعال کردن شتاب سخت افزاری در VLC است.

مرحله 1: پخش کننده رسانه VLC را باز کنید و به تنظیمات برنامه بروید (مراحل بالا را بررسی کنید).

مرحله 2: Input / Codecs را از بالا انتخاب کنید.

مرحله 3: تیک “Hardware Decoding” را بردارید و Save را انتخاب کنید.

VLC همانطور که انتظار می رود راه اندازی می شود.

تنظیمات VLC را حذف کنید

اگر در وهله اول نمی توانید به پخش کننده VLC دسترسی پیدا کنید، نمی توانید تنظیمات برگزیده را از تنظیمات برنامه بازنشانی کنید. در آن صورت، باید تنظیمات VLC را با استفاده از ترمینال حذف کنید. اینگونه است

مرحله 1: ترمینال را از منوی برنامه ها باز کنید.

مرحله 2: دستور زیر را وارد کنید:

حذف پیش فرض org.videolan.vlc

مرحله 3: Finder را باز کنید و Command + Shift + G را فشار دهید.

مرحله 4: ~/Library/Preferences را تایپ کرده و Return را فشار دهید.

مرحله 5: پوشه org.videolan.vlc را حذف کنید

به اجبار از پخش کننده VLC در مک خارج شوید و دوباره شروع کنید. باید همانطور که انتظار می رود کار کند.

VLC MEDIA PLAYER را به روز کنید

VLC یک نرم افزار متن باز است و این شرکت به طور مرتب به روز رسانی هایی را برای رفع اشکالات و افزودن ویژگی های جدید منتشر می کند. اگر می توانید پخش کننده رسانه VLC را در مک باز کنید، از مراحل زیر برای به روز رسانی آن استفاده کنید.

مرحله 1: پخش کننده رسانه VLC را در مک باز کنید. روی نام برنامه در گوشه سمت چپ بالا کلیک کنید.

مرحله 2: از منوی زمینه گزینه Check for Update را انتخاب کنید. آخرین نسخه برنامه را در مک خود دانلود و نصب کنید.

VLC MEDIA PLAYER را دوباره نصب کنید

آیا به پخش کننده VLC در مک خود دسترسی ندارید؟ ترفند بالا برای شما کارساز نخواهد بود. شما باید برنامه فعلی را حذف و دوباره دانلود کنید.

مرحله 1: Force Quit VLC را در مک در مراحل بالا علامت بزنید.

مرحله 2: Finder را باز کرده و به منوی Applications بروید.

مرحله 3: روی VLC کلیک راست کرده و آن را به سطل زباله منتقل کنید.

به وب سایت رسمی VLC بروید و آخرین نسخه برنامه را دانلود کنید. بررسی کنید که آیا VLC همانطور که انتظار می رود کار می کند یا خیر.

دوباره ویدیو را دانلود کنید

پخش‌کننده رسانه VLC در مک کار نمی‌کند ممکن است به دلیل ویدیو خراب باشد. اگر یک ویدیوی خراب را در مک دانلود کرده اید، نمی توانید آن را در VLC یا هر پخش کننده دیگری پخش کنید. باید همان ویدیو را دوباره از وب دانلود کنید. اگر ویدئویی ناقص دریافت کردید، از فرستنده بخواهید آن را دوباره بفرستد.

از پخش کننده ویدیوی شخص ثالث استفاده کنید

وقتی هیچ یک از ترفندها کار نمی کند، VLC را به نفع پخش کننده ویدیوی دیگری کنار بگذارید. اکوسیستم مک دارای پخش کننده های ویدیویی عالی برای انتخاب است. برخی از نام‌های قابل توجه عبارتند از KMPlayer، PotPlayer، Elmedia و غیره.

از VLC در مک استفاده کنید

کار نکردن یا باز نشدن VLC در مک می تواند گیج کننده باشد. جدا از پخش فیلم، می توانید از VLC برای فشرده سازی ویدیو در مک استفاده کنید. کدام ترفند مشکل شما را حل کرد؟ یافته های خود را در نظرات زیر با ما به اشتراک بگذارید.

به این پست امتیاز دهید