ابزارهای هوش مصنوعی مانند ChatGPT و Bing Chatbot در ماه‌های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند و همین امر باعث شده است که بسیاری از شرکت‌های بزرگ و کوچک فناوری تلاش کنند تا وارد فضای چت بات‌ها شوند. در حالی که اپل تاکنون در مورد این موضوع سخت صحبت کرده است، به نظر می رسد که بالاخره قصد دارد چت ربات هوش مصنوعی خود را راه اندازی کند.

حق اختراع اپل که اخیراً ثبت شده است، نحوه استفاده از یادگیری ماشین در Xcode را برای تولید خودکار کد برای توسعه دهندگان توضیح می دهد. این پروژه می تواند به توسعه دهندگانی که برنامه های خود را برای اکوسیستم اپل توسعه می دهند کمک کند تا برنامه های بهتری برای کاربران بسازند.

پتنت جدید اپل نشان می دهد که این شرکت از یادگیری ماشینی برای تکمیل خودکار خطوط کد، بررسی کدهای موجود برای خطاها و غیره استفاده می کند. یک ویژگی جذاب که می تواند به توسعه دهندگان در صرفه جویی در زمان و انرژی کمک کند.

اپل همچنین ایده جدید خود را به عنوان راهی برای حذف موانع برای توسعه دهندگان جدید توصیف می کند. زیرا برنامه نویسان تازه کار احتمالاً با نحوه تنظیم نرم افزار و سخت افزار مناسب برای استفاده از مدل های یادگیری ماشین آشنایی ندارند.

همچنین، پتنت جدید اپل نشان می‌دهد که چگونه این شرکت مدل‌های یادگیری ماشین را به روشی مشابه عملکردها و کلاس‌ها در محیط توسعه نرم‌افزار ادغام می‌کند. این ویژگی به توسعه‌دهنده کمک می‌کند تا از مزیت کامل یادگیری ماشینی استفاده کند و نحوه کار آن درست مانند استفاده از کلاس‌های معمولی است. بنابراین نیازی به تنظیمات پیچیده نخواهد داشت.

DigitalTrends می نویسد که اپل به جای انتشار یک چت بات مستقل، ابزار کدنویسی خود را مستقیماً با Xcode یکپارچه خواهد کرد. درست مانند شرکت Adobe که ابزارهای هوش مصنوعی را مستقیماً در قلب فتوشاپ قرار داده است. این امکان وجود دارد که ویژگی جدید هوش مصنوعی اپل، مانند ابزار Copilot مایکروسافت، بتواند راه خود را به سایر برنامه های شرکت در سطح سیستم باز کند.

از آنجایی که کار با ابزارهای هوش مصنوعی مانند ChatGPT آسان است، ایده جدید اپل ممکن است برای بسیاری از توسعه دهندگان جذاب باشد. زیرا می توانند از هوش مصنوعی این شرکت به طور مستقیم در محیط Xcode بهره ببرند.