در پی قطعی شدید اینترنت بین المللی در ظهر امروز، رگولاتوری در بیانیه ای کوتاه علت این قطعی ها را قطع اتصال بین المللی اینترنت توسط ارمنستان واقع در گرجستان اعلام کرد.

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در پی قطعی اینترنت امروز اطلاعیه ای صادر کرد. بر اساس این پیام، ساعت 12:22 امروز برخی از ارتباطات بین المللی اینترنت از سمت ارمنستان به گرجستان قطع می شود.

در اطلاعیه رگولاتوری آمده است که پهنای باند مورد نیاز شرکت ارتباطات زیرساخت از سایر مسیرهای ورودی تامین می شود. همچنین حجم پهنای باند بین المللی دو برابر نیاز کاربران در کشور است و اینترنت در وضعیت پایداری قرار دارد.

قطعی اینترنت ادامه دارد

ظهر امروز برخی از کاربران از قطعی شدید اینترنت خبر دادند. مدیران شرکت نیز اعلام کردند که اینترنت بین المللی آنها با مشکل مواجه شده است. با این حال همچنان قطعی اینترنت برای برخی کاربران وجود دارد و رادار ابر اروان همچنان قطعی های زیادی را در شبکه اینترنت کشور نشان می دهد.

بیش از 9 ماه از قطعی های جدی اینترنت و محدودیت های اعمال شده آن می گذرد. در آن زمان، دولت در مورد این اختلالات شفاف سازی چندانی نکرد. ناگفته نماند که سایت تبادل ترافیک داده تهران (IXP) که وضعیت ترافیک داخلی را نیز نشان می دهد، برای مدتی طولانی از کار افتاده بود.