سامسونگ در اطلاعیه ای اعلام کرد که چه زمانی فرآیند تولید تراشه 2 نانومتری خود را آماده می کند. طبق برنامه این شرکت، تولید انبوه نیمه هادی ها برای استفاده در گوشی های تلفن همراه برای سال 2025 در حال آماده شدن است

این غول فناوری کره جنوبی در مجمع ریخته گری سامسونگ در سن خوزه، کالیفرنیا اعلام کرد که تولید انبوه خود را تا سال 2025 آغاز خواهد کرد. تراشه های 2 نانومتری این شرکت برای اولین بار در حال تهیه تراشه های ویژه است متحرک و سپس در سال 2026 برای تولید تراشه قوی تر می رود در سال 2027، تولید تراشه وسايل نقليه آغاز می شود.

سامسونگ می گوید فرآیند 2 نانومتری این شرکت در مورد عملکرد است 12 درصد و از نظر بهینه سازی مصرف انرژی 25 درصد در مقایسه با فرآیند 3 نانومتری بهبود خواهد یافت. لازم به ذکر است خطوط تولید فرآیند 3 نانومتری آنها از سال گذشته آغاز به کار کرده است.

همچنین تراشه های 2 نانومتری سامسونگ تقریباً می باشد 5 درصد کوچکتر آنها تراشه های 3 نانومتری این شرکت خواهند بود. این شرکت همچنین تولید قراردادی تراشه‌های GaN 8 اینچی برای مدیریت انرژی و تراشه‌های RF 5 نانومتری را در سال 2025 آغاز خواهد کرد. سامسونگ همچنین تراشه‌های RF 8 و 14 نانومتری را برای خودروها عرضه خواهد کرد.

سامسونگ در سال 2027 به تراشه های 1.4 نانومتری می رسد

این شرکت در نهایت در طول سال 2027 تولید انبوه چیپس 1.4 نانومتر شروع علاوه بر این، تا سال 2027، سامسونگ قصد دارد ظرفیت اتاق تمیز خود را 7.3 برابر در مقایسه با سال 2021 افزایش دهد. هر چه ظرفیت اتاق تمیز یک شرکت بزرگتر باشد، فضای بیشتری برای پردازش سفارشات مشتریان در اختیار آن شرکت خواهد بود.

غول فناوری آسیایی در این انجمن از زمان تأسیس اتحاد چندجانبه یکپارچه سازی برای همکاری با سایر شرکت ها استفاده فناوری های جدید بسته بندی تراشه مطلع. این شرکت پس از TSMC تایوان دومین تولید کننده تراشه در جهان است که با شرکت های بزرگی مانند کوالکام در تولید تراشه هایی مانند تراشه های پرچمدار اسنپدراگون همکاری می کند.