سرویس‌های Tap-to-Pay مانند Apple Pay ممکن است به زودی دیگر نیازی به مؤلفه Tap-to-Pay نداشته باشند. فناوری NFC که پرداخت‌های تک لمسی در فروشگاه‌ها و پایانه‌ها را امکان‌پذیر می‌کند، ویژگی‌هایی مانند افزایش برد ارتباطی، شارژ بی‌سیم قدرتمندتر برای دستگاه‌های کوچک مانند هدفون و سایر دستگاه‌ها را در دو تا پنج سال آینده دریافت خواهد کرد.

NFC مخفف Near Field Communication است که امروزه در هزاران دستگاه مختلف از جمله گوشی های هوشمند استفاده می شود. انجمن NFC برنامه های کاری خود را تا سال 2028 تشریح می کند. انجمنی که شامل صدها شرکت مختلف مانند اپل، گوگل، هوآوی، سونی، کوالکام و NXP است.

یکی از مشکلات فناوری NFC برد بسیار کوتاه آن است. برای اتصال موفقیت آمیز، دستگاه های دارای NFC باید در فاصله 5 میلی متری از یکدیگر قرار داشته باشند. انجمن NFC قصد دارد برد این فناوری را بین 4 تا 6 برابر افزایش دهد که حدود 30 میلی متر یا 1.18 اینچ خواهد شد. بنابراین افرادی که از وسایل حمل و نقل عمومی در مکان های شلوغ استفاده می کنند، استفاده از بلیط الکترونیکی خود را برای پرداخت هزینه سفر آسان تر خواهند کرد.

به گفته Verge، توان شارژ بی سیم NFC از 1 وات فعلی به 3 وات افزایش خواهد یافت. در حالی که این مقدار نیز بسیار کم به نظر می رسد، به نظر می رسد برای افزودن پشتیبانی از شارژ بی سیم به دستگاه های بسیار کوچک مانند هدفون های بی سیم کافی است.

نقشه راه NFC همچنین شامل تغییرات دیگری برای تسهیل تراکنش های نقطه فروش است. سال گذشته، اپل یک API جدید برای سرویس Tap to Pay خود فعال کرد که به توسعه دهندگان اجازه می دهد از آیفون خود به عنوان پایانه پرداخت استفاده کنند. هدف استانداردهای NFC آینده، بومی سازی این قابلیت است تا مشاغل و افراد بتوانند در هر کجا پرداخت کنند.

جامعه NFC همچنین به دنبال اضافه کردن یک ویژگی «چند لمسی» است که می تواند چندین کار را انجام دهد، از جمله انتشار همه بلیت های کنسرت شما تنها با یک ضربه.