گوگل پیکسل 8 به جای باتری 4270 میلی آمپر ساعتی نسل قبل به باتری 4485 میلی آمپر ساعتی مجهز خواهد شد. مدل پرو این گوشی به جای باتری 4926 میلی آمپر ساعتی از باتری 4950 میلی آمپر ساعتی استفاده خواهد کرد.

پشتیبانی از وای فای 7

سری Pixel 6 و Pixel 7 با استاندارد Wi-Fi 6E عرضه شدند. اما انتظار داریم گوگل سری پیکسل 8 را به Wi-Fi 7 مجهز کند. البته این خبر هنوز به صورت رسمی تایید نشده است.

توابع دیگر

قابلیت Ultra WideBand یا UWB یک فناوری بی سیم نسبتا جدید است که امکان اندازه گیری فاصله بسیار دقیق بین دستگاه های مختلف را فراهم می کند. به عنوان مثال، Airtags اپل از این فناوری برای هدف قرار دادن آیفون های مجهز به UWB در مکان خود استفاده می کند.

گوگل اولین بار UWB را در پیکسل 6 پرو معرفی کرد و این ویژگی را در پیکسل 7 پرو نیز حفظ کرده است. اکنون گفته می شود که مدل Pro Pixel 8 با این ویژگی در دسترس مشتریان قرار می گیرد.

بر اساس اسناد رسمی گوگل، این شرکت دستگاه های پیکسل خود را در 17 کشور در سراسر جهان به فروش می رساند که بسیار عقب تر از سایر تولید کنندگان گوشی های هوشمند است. به عنوان مثال، محصولات اپل به طور رسمی در 139 کشور فروخته می شود. بنابراین ممکن است برای افرادی که در کشورهای کوچک زندگی می کنند دسترسی به تلفن های جدید پیکسل کمی دشوار باشد.

اتریش، سوئیس، بلژیک و پرتغال از جمله کشورهایی هستند که انتظار می رود فروش رسمی سری پیکسل 8 را شاهد باشند.