سامسونگ در حال آماده شدن برای رویداد آتی Galaxy Unpacked است که انتظار می رود در پایان ماه جولای برگزار شود. طبق اطلاعات فاش شده، این رویداد چندین دستگاه از جمله گلکسی فولد 5، زد فلیپ 5، سری تب اس 9 و سری واچ 6 را به نمایش می گذارد. رندرهای تبلت های گلکسی تب اس 9 اخیرا فاش شده بود، اما بعداً به دلیل حذف شدند. به درخواست رسمی سامسونگ.

با این حال، یک فاش جدید جزئیاتی را در مورد مشخصات صفحه نمایش این تبلت ها فاش کرده است. به گفته احمد، سامسونگ تصمیم گرفته است تا سری گلکسی تب اس 9 آینده را به نمایشگرهای Dynamic AMOLED 2X مجهز کند که این تفاوت با پنل های LCD و Super AMOLED که در سری گلکسی تب اس 8 دیده می شود، است. انتظار می رود حرکت به سمت نمایشگرهای AMOLED 2X پویا نسبت کنتراست و عملکرد HDR بهتری را در مقایسه با نمایشگرهای LCD و Super AMOLED قبلی ارائه دهد.

با وجود ارتقاء صفحه نمایش، تمام مدل های سری گلکسی تب اس 9 نرخ به روز رسانی 120 هرتز را که در نسخه های قبلی مشاهده شده بود حفظ خواهند کرد. همچنین شایعه شده است که اندازه‌های تبلت شامل صفحه نمایش 11 اینچی برای گلکسی تب اس 9، صفحه نمایش 12.4 اینچی برای گلکسی تب اس 9 پلاس و نمایشگر 14.6 اینچی برای گلکسی تب اس 9 اولترا است.

با توجه به افشاگری‌های اخیر، انتظار می‌رود که سری گلکسی تب اس 9 آینده ظرفیت باتری را برای مدل پایه ارتقا دهد. شایعه شده است که گلکسی تب اس 9 دارای باتری 8400 میلی آمپر ساعتی است که کمی بالاتر از باتری 8000 میلی آمپر ساعتی موجود در گلکسی تب اس 8 قبلی است. از سوی دیگر، انتظار می رود گلکسی تب اس 9 پلاس و گلکسی تب اس 9 اولترا ظرفیت باتری خود را به ترتیب 10900 و 11200 میلی آمپر ساعت حفظ کنند.

در اخبار مرتبط، گروه Merck، تامین کننده برجسته غول های صنعتی سامسونگ و ال جی، تصمیم استراتژیک مهمی در مورد تمرکز خود بر مواد نمایشگر گرفته است. این شرکت تصمیم گرفت تولید پنل های LCD را متوقف کند و در عوض تلاش های تحقیقاتی خود را بر روی تحقیق در مورد مواد خلاقانه ای مانند MicroLED و OLED متمرکز کرد.

تغییر اولویت‌های گروه مرک در واکنش به اعلامیه‌های اخیر سامسونگ و ال‌جی، دو بازیگر بزرگ صنعت نمایشگر، مبنی بر خروج از تولید صفحه نمایش LCD صورت می‌گیرد. به عنوان شرکت های کره ای، هم سامسونگ و هم ال جی تسلط خود را در بازار پنل های OLED تثبیت کرده اند. سامسونگ در تولید پنل های OLED کوچک و متوسط ​​برای گوشی های هوشمند و تبلت ها برتری دارد، در حالی که ال جی در تولید پنل های OLED بزرگ برای تلویزیون های OLED پیشتاز است.

منبع

به این پست امتیاز دهید