انتظار می رود کوالکام نسل سوم اسنپدراگون 8 را در اجلاس فناوری اسنپدراگون 2023 در اکتبر سال جاری معرفی کند. شایعات حاکی از آن است که اولین گوشی های نسل سوم اسنپدراگون 8 در اوایل نوامبر سال جاری رونمایی خواهد شد. سری 14 شیائومی یکی از اولین گوشی هایی خواهد بود که از آن استفاده می کند. درز جدیدی از ایستگاه گفتگوی دیجیتال افشاگر صنعتی حاکی از آن است که برند فرعی شیائومی، Redmi، تلفنی با تراشه SD8G3 عرضه خواهد کرد.

به یاد بیاورید که Redmi سری Redmi K60 را در دسامبر 2022 معرفی کرد. این خانواده Redmi K60e، Redmi K60 و Redmi K60 Pro بودند. آنها به ترتیب از چیپست های Dimensity 8200، Snapdragon 8 Plus Gen 1 و Snapdragon 8 Gen 2 بهره می برند.

این احتمال وجود دارد که سری Redmi K70 شامل چندین گوشی هوشمند نیز باشد. بر اساس اطلاعات منتشر شده، این مجموعه شامل یک گوشی نسل سوم اسنپدراگون 8 خواهد بود، بنابراین این احتمال وجود دارد که گوشی Redmi K70 که به عنوان جانشین K60 Pro روانه بازار می شود، به چیپست مذکور مجهز شود.

K60 Pro در انحصار بازار چین باقی ماند. بنابراین، مشخص نیست که آیا K70 Pro در بازارهای خارج از چین در دسترس خواهد بود یا خیر. در حال حاضر اطلاعاتی در مورد مشخصات سری Redmi K70 وجود ندارد.

گزارش ها نشان می دهد که اسنپدراگون 8 3G دارای هسته Cortex X4 با فرکانس 3.75 گیگاهرتز، 5 هسته Cortex-A720 با کلاک 3.0 گیگاهرتز و 2 هسته Cortex-A520 با کلاک 2.0 گیگاهرتز خواهد بود. تراشه اعلام نشده در پلتفرم های بنچمارک Geekbench و AnTuTu با نتایج چشمگیر مشاهده شد. در تست های تک هسته ای و چند هسته ای Geekbench، پردازنده اسنپدراگون 8 نسل 3 به ترتیب 2563 و 7256 امتیاز کسب کرد. از سوی دیگر، این تراشه در AnTuTu امتیاز 1771106 را کسب کرد.

در اخبار مرتبط، شیائومی اخیراً Redmi Watch 3 Lite را در بازار چین عرضه کرده است. با این حال، عرضه این ساعت هوشمند به طور رسمی برای هیچ منطقه دیگری اعلام نشده است. اما اکنون اطلاعات جدید حاکی از آن است که این پوشیدنی احتمالا به زودی وارد بازار هند خواهد شد.

این خبر از یک منبع اطلاعاتی معروف به نام Mukul Sharma منتشر شده است که این اطلاعات را در توییتر به اشتراک گذاشته است. متأسفانه او تنها به عرضه احتمالی Redmi Watch 3 Lite در هند اشاره کرد و جزئیات دیگری را فاش نکرد. به عبارت دیگر، جزئیات کلیدی مانند قیمت، تاریخ عرضه و سایر اطلاعات مهم در حال حاضر ناشناخته هستند. اما اگر شایعات صحت داشته باشند، حداقل می دانیم که انتظار چه چیزی را داشته باشیم زیرا این ساعت هوشمند قبلاً در چین عرضه شده است.

منبع

به این پست امتیاز دهید