یک گیمر توییچ که برای خیریه سرش را در جریان پخش زنده تراشید، متوجه فرورفتگی در سرش شد، درست در جایی که هدفونش را گذاشته بود.

کورتوس با دیدن این فرورفتگی در سرش وحشت کرد. او پس از دیدن فرورفتگی مدام فریاد می زد: «فکر می کردم موهای من اینطوری است!» ویدیوی کورتوس بیش از 42 میلیون بازدید داشته است.

پس از این اتفاق، بسیاری از گیمرها، تصاویری از استاد گیمر (سربازیکن) خودشان را به اشتراک گذاشتند.

با این حال، افسردگی استاد گیمرآسیب دائمی ایجاد نمی کند و به طور کلی ترومای هنگام تولد و برخی از انواع تومورهای استخوانی باعث تورم دائمی می شود. استاد گیمر شبیه علامتی است که پس از برداشتن عینک روی صورت باقی می ماند. گیمرها وقتی متوجه فرورفتگی می شوند می توانند به آن فشار وارد کنند یا آن را ماساژ دهند. راه حل دیگر دوش آب گرم است که به نرمال شدن پوست کمک می کند.

در واقع، این افسردگی، همراه با چشم های خون آلود و دست های تاول زده، بخشی از چیزی است که کارشناسان پیش بینی می کنند گیمرها در 20 سال آینده چگونه خواهند بود. فرورفتگی سر کورتوس به طرز وحشتناکی شبیه به یک مدل شبیه سازی شده از ظاهر گیمرها در آینده است. الگوی ترسناکی که محققان به آن می گویند مایکل نشان داد که چگونه خم شدن روی کنسول های بازی بر بدن گیمرها تأثیر می گذارد. این پیش بینی توسط محققان بر اساس گزارش های جهانی در مورد تاثیرات فیزیکی سبک زندگی گیمرها انجام شده است.

سخنگوی تیم تحقیقاتی گفت: اگر گیمرهای مشتاق سبک زندگی خود را در 20 سال آینده تغییر ندهند، شاهد چنین تغییراتی خواهند بود.

کمبود خواب و کم آبی بدن تا کمبود ویتامین D، فشار به چشم و شست تنها بخشی از عواقب فیزیکی ساعت ها بازی آنلاین، نشستن روی صندلی بازی، دور از نور خورشید و فعالیت بدنی است. برای طراحی مایکلمحققان گزارش‌های سازمان‌هایی مانند خدمات بهداشت ملی، سازمان بهداشت جهانی، نشنال جئوگرافیک و سرگرمی‌های تعاملی بریتانیا را در مورد تأثیرات بالقوه سبک زندگی گیمرها بررسی کردند.

با استفاده از این اطلاعات، تیم انیماتورها و هنرمندان طراحی می کنند مایکل – چشم اندازی برای یک گیمر در آینده – کار کرد. مایکل او به دلیل رژیم غذایی نامناسب و قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید و نور مصنوعی پوست رنگ پریده ای دارد و به دلیل کمبود ویتامین D و B-12 پوستش آسیب دیده است. پشت مایکل از وضعیت بد نشستن دائما خم شده است و از استرس روی پاها و بازوهایش اگزما دارد.