بر اساس بیانیه ای که جیم رایان در اوایل سال جاری، اگر مایکروسافت سرانجام اکتیویژن بلیزارد را بخرد، سونی اطلاعاتی در مورد ویژگی های پلی استیشن 6 با اکتیویژن بلیزارد به اشتراک نمی گذارد.

مدیر عامل بخش سرگرمی سونی در ماه آوریل اعلام کرد که حتی اگر برخی از بازی های اکتیویژن بلیزارد پس از نهایی شدن قرارداد با مایکروسافت بر روی پلی استیشن عرضه شوند، بازی ساز اطلاعاتی در مورد قابلیت های پلی استیشن 6 دریافت نخواهد کرد زیرا انگیزه های کمتری برای این بازی وجود خواهد داشت. بازی های خود را توسعه دهد تا از قابلیت های آن استفاده کند. کنسول های منحصر به فرد سونی وجود خواهد داشت. جیم رایان او می گوید که پس از نهایی شدن قرارداد، تمرکز اصلی Activision Blizzard بر روی بهینه سازی بازی ها برای Xbox خواهد بود.

به گفته WccfTech، بعید به نظر می رسد جیم رایان موضع خود را در مورد معامله بین مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد تغییر داده است و بنابراین ممکن است حتی اگر ناشر بخواهد عناوینی مانند سری آتی Call of Duty را برای پلی استیشن 6 منتشر کند، واحد سرگرمی سونی از انجام این کار جلوگیری کند.

در حال حاضر، ما نمی دانیم که آیا مایکروسافت می تواند خرید اکتیویژن بلیزارد را تکمیل کند یا خیر. در حالی که تنظیم کننده ها در چندین منطقه از جمله اروپا و کره جنوبی با این طرح موافقت کرده اند، کشورهایی مانند بریتانیا با آن موافقت نکرده اند.