با ویندوز 365، مایکروسافت به سرعت خدمات سازمانی خود را به فضای ابری منتقل کرده است و اکنون قصد دارد این استراتژی را برای کاربران عادی نیز دنبال کند. غول فناوری مستقر در ردموند توضیحات جالبی در مورد استریم نسخه کامل ویندوز به هر دستگاهی ارائه کرد.

انتقال ویندوز 11 به فضای ابری برنامه بلندمدت این شرکت برای کاربران عادی محسوب می شود و هدف این است که همه بتوانند از قدرت سرویس های ابری برای استفاده از ابزارهای بهبود یافته مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده کنند.

سرویس Windows 365 امکان استریم نسخه کامل ویندوز را فراهم می کند. البته تاکنون این ویژگی به مشتریان سازمانی مایکروسافت محدود شده است. اما این شرکت مدتی است که سرویس مذکور را عمیقاً با ویندوز 11 ادغام کرده است.

به روز رسانی های آینده شامل Windows 365 Boot است که به دستگاه های ویندوز 11 اجازه می دهد به جای نسخه داخلی ویندوز، مستقیماً در نسخه ابری سیستم عامل بوت شوند. این ویژگی همچنین برای ادغام محاسبات ابری با قابلیت‌های دسکتاپ مجازی در ویندوز 11 تعبیه شده است.

Windows 365 Switch به کاربران ویندوز 365 اجازه می دهد تا بین دسکتاپ داخلی و رایانش ابری در محیط ویندوز 11 جابجا شوند. علاوه بر این، مایکروسافت در حال کار بر روی یک ویژگی آفلاین ویندوز 365 است که به شما امکان می دهد از نسخه داخلی سیستم عامل ویندوز استفاده کنید. زمانی که برای دسترسی به محاسبات ابری خود به اینترنت دسترسی ندارید.

مک کلوی او می گوید: در این شرایط، اگر دسترسی به اینترنت بازیابی شود، رایانه ابری به طور خودکار با سرویس ویندوز 365 همگام می شود و هیچ یک از اطلاعات کاربران از بین نمی رود.

به گفته The Verge، ویندوز 11 همچنین نرم افزار مخصوص به خود را برای ویندوز 365 دریافت خواهد کرد. این ویژگی به کاربران ویندوز 11 اجازه می دهد تا بدون باز کردن مرورگر، از طریق نوار وظیفه یا منوی شروع به رایانه شخصی ابری دسترسی داشته باشند.

پانوس پاناییرئیس بخش ویندوز و سرفیس مایکروسافت، آخرین ویژگی های ابری ویندوز 11 را آغازی برای سفر یکپارچه سازی ابری سیستم عامل می داند. تغییرات ذکر شده ممکن است نشان دهنده یک مسیر جدید برای ویندوز باشد. زیرا مایکروسافت قصد دارد در آینده ادغام ویندوز 365 و ویندوز 11 را ادامه دهد.

پانای می‌گوید: «سازمان‌هایی که در دو سال گذشته پیشرفت کرده‌اند، سازمان‌هایی بوده‌اند که تحول دیجیتال را پذیرفته‌اند. ما همیشه نمی توانیم پیش بینی کنیم که چه اتفاقی خواهد افتاد. اما ما می‌توانیم مطمئن شویم که ویندوز در خط مقدم فناوری‌های مختلف از جمله سرویس‌های ابری و هوشمندی قرار دارد و سازمان‌ها را با تغییرات آینده سازگار می‌کند.»