ChatGPT ثابت کرده است که در بسیاری از حرفه ها دستیار جذابی است، اما می دانیم که بدون خطر و خطا نیست. در همین راستا برخی از شرکت ها استفاده از آن را در محیط کار ممنوع کرده اند تا بتوانند وظایف کاری را ارتقا دهند.

در حالی که ChatGPT یک موهبت برای پیشرفت کار است و در زمان صرفه جویی می کند، و به ویژه برای مهندسین نرم افزار در نوشتن و اشکال زدایی کد مفید است، آپلود اطلاعات مربوط به کار در یک پلت فرم آنلاین اختصاصی هوش مصنوعی متعلق به غیر شرکتی، یک نقض احتمالی است. امنیت و حریم خصوصی.

طبق نظرسنجی ها در بین حدود دوازده هزار نفر، 43 درصد کارمندان از هوش مصنوعی مانند ChatGPT در محل کار استفاده می کنند – عمدتاً بدون اینکه رئیس خود در مورد آن مطلع شود.

اخیراً در Samsung Electronics، یک مهندس کد منبع حساس را از ChatGPT کپی کرد و مشکلات گسترده ای را در ساختار شرکت ایجاد کرد. این امر باعث شد تا سامسونگ الکترونیک استفاده از هوش مصنوعی را برای پیشبرد وظایف کاری ممنوع کند.

«آمازونشرکت دیگری وجود دارد که استفاده از هوش مصنوعی را در ماه می ممنوع کرده و از مهندسان نرم افزار خود خواسته است تا کدهای خود را اصلاح کنند و از یک سیستم مشاوره از هوش مصنوعی داخلی شرکت به نام ” استفاده کنند.CodeWhisperer” استفاده کنید

«یک سیبعلاوه بر این، در ماه ژوئن استفاده از هوش مصنوعی را برای کارمندان خود محدود کرد تا از افشای اطلاعات محرمانه آن شرکت جلوگیری کند. اپل در حال توسعه یک پلتفرم هوش مصنوعی برای رقابت با ChatGPT است که با سرمایه گذاری چند میلیارد دلاری مایکروسافت پشتیبانی می شود.

بسیاری از بانک ها و بیمارستان ها در سراسر جهان نیز ترجیح داده اند که مزایای هوش مصنوعی را نادیده گرفته و استفاده از آن را برای کارکنان خود محدود و ممنوع کنند.

از سوی دیگر، شرکت هایی که ChatGPT را پذیرفته اند، آن را راهی برای صرفه جویی در هزینه و تولید محتوا می دانند. شرکت کولاک یکی از این شرکت هاست که محتوای عمومی خود را با کمک هوش مصنوعی تولید می کند و قصد منع استفاده از آن را ندارد.

OpenAI هنوز برای رفع مشکلات امنیتی کار می کند. در همین راستا، ChatGPT در مارس سال گذشته به طور موقت در دسترس نبود تا مهندسان بتوانند امنیت آن را بهبود بخشند.

شکی نیست که هوش مصنوعی در سال های آینده جایگزین بسیاری از مشاغل خواهد شد، اما در حال حاضر بسیاری از شرکت ها خطرات آن را بیشتر از مزایای آن می دانند.