به گفته گارد ساحلی آمریکا، زیردریایی اعماق دریا که در اقیانوس اطلس شمالی ناپدید شد، حدود 40 ساعت اکسیژن باقی مانده بود. در همین حال، تیم های جستجو و نجات به شدت برای ردیابی او تلاش می کنند.

زیردریایی مفقود شده روز یکشنبه هنگام غواصی در زیر آب برای مشاهده لاشه کشتی تایتانیک ناپدید شد. بلافاصله پس از آن، تیم های بین المللی جستجو برای زیردریایی و پنج سرنشین آن را آغاز کردند. تیم‌های امداد تاکنون منطقه‌ای به وسعت 19500 کیلومتر مربع یا بزرگ‌تر از ایالت کانکتیکات آمریکا را جستجو کرده‌اند.

با این حال، کاپیتان جیمی فردریک گارد ساحلی ایالات متحده بعد از ظهر سه شنبه گفت: «تلاش های جستجو تاکنون ناموفق بوده است. وی افزود: حدود 40 ساعت هوای قابل تنفس برای سرنشینان زیردریایی موسوم به تایتان باقی مانده است.

فدریک گفت: «می‌خواهم تکرار کنم که این یک جستجوی بسیار پیچیده است و تیم امداد به طور شبانه روزی در حال کار است تا از تمام منابع و تخصص موجود در اسرع وقت برای حل یک مشکل بسیار پیچیده استفاده کند.» یکی از مقامات ارشد گارد ساحلی نگفته است که در صورت کشف موقعیت این زیردریایی 20 فوتی، نجات خدمه چقدر طول می کشد.

روز یکشنبه، تایتان با شاهزاده قطبی که زیردریایی را به محل غواصی خود در حدود 1000 مایلی (1600 کیلومتری) شرق کیپ کاد هدایت کرده بود، قطع شد و از آن زمان هواپیماها و کشتی های آمریکایی و کانادایی در تلاش برای ادامه جستجو هستند.

شاهزاده قطبی از قطع ارتباط با تایتان در یک ساعت و 45 دقیقه پس از سفر خبر داد. این زیردریایی در اعماق دریا به سمت غرق شدن کشتی تایتانیک می رفت. کشتی معروفی که در سال 1912 غرق شد و تقریباً 1500 مسافر را کشت.