یک دادگاه فدرال در ایالات متحده با صدور حکم منع موقت مایکروسافت از تکمیل قرارداد ۶۸.۷ میلیارد دلاری خود با اکتیویژن بلیزارد جلوگیری کرد. این تصمیم نتیجه درخواست مستقیم کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده (FTC) است. FTC در یک پرونده دیگر در اواخر سال 2022 از مایکروسافت شکایت کرده است.

به گزارش The Verge، دادگاه قصد دارد تا حدود دو هفته دیگر جلسه رسیدگی به این پرونده را برگزار کند. اگر همه چیز همانطور که FTC انتظار دارد پیش برود، مایکروسافت مجاز به امضای قرارداد نخواهد بود تا زمانی که شکایتی که در اواخر سال 2022 تنظیم شده بود، حل و فصل نشود.

با توجه به حکم دادگاه، بعید است که مایکروسافت این شانس را داشته باشد که قرارداد خود را با Activision در این ماه ببندد. یکی از نمایندگان مایکروسافت می گوید که سرعت بخشیدن به روند قانونی در ایالات متحده در نهایت به مردم امکان انتخاب بیشتری می دهد و رقابت در صنعت بازی را افزایش می دهد.

مایکروسافت برای پایان دادن به قرارداد Activision با مخالفت کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده و سازمان رقابت و بازار بریتانیا تلاش می کند. اما اتحادیه اروپا و ده ها کشور دیگر از جمله چین به این توافق چراغ سبز نشان داده اند.

کمیسیون تجارت فدرال نگران است که مایکروسافت معامله Activision را بدون در نظر گرفتن موضع بریتانیا نهایی کند. طبق مفاد قرارداد، مایکروسافت موظف است تا قبل از 18 جولای (27 تیرماه) قرارداد را ببندد، در غیر این صورت ردموند موظف است سه میلیارد دلار غرامت به Activision بپردازد. ناگفته نماند که این تا تمدید مدت قرارداد است.