طراحی سایت به ساخت و راه اندازی صفحات وب سایت گفته می شود که معمولاً با کدنویسی به زبان های برنامه نویسی مختلف و یا با استفاده از قالب های آماده طراحی سایت می شود. در ابتدا وب سایت ها با زبان HTML نوشته می شدند، سپس با توسعه وب طراحی با استفاده از جداول مخفی در صفحه و زبان HTML منسوخ شد و از زبان CSS استفاده شد. طراحی سایت محمد جانبلاغی به زبان ساده تر، تعریف طراحی وب، ایجاد صفحات وب یا طراحی مجدد و بهینه سازی وب سایت های قدیمی است که در اینترنت انجام می شود.

اگر شما هم می خواهید مثل سایت های بزرگی همچون دیجی کالا,متمم,محمد جانبلاغی و شیپور برای کسب و کار و خدمات خودتان سایت طراحی کنید بهترین کار را انجام می دهید. ولی حالا سوال اساسی اینجاست که چگونه طراحی سایت را انجام دهیم؟

من برای طراحی سایت از شرکت های بزرگی که در این زمینه فعالیت می کنند را برای شما معرفی می کنم و در انتها به معرفی بهترین ها هم می پردازم. از بین همه اون ها سایت webzi, novin, janbalaghi, iransite و portal هستند.

و دربین همه اون ها من طراحی وب سایت محمد جانبلاغی (janbalaghi.com) را به شما پیشنهاد میکنم.

چه ابزارهایی برای طراحی سایت وجود دارد؟

اولین و مهمترین چیزی که برای طراحی وب نیاز دارید یک کامپیوتر است. این کامپیوتر یا لپ تاپ باید قدرت کافی برای اجرای برنامه های گرافیکی و کدنویسی را داشته باشد و در حین کار تا حد امکان خاموش یا فریز نشود تا تلاش شما بیهوده نباشد. اگر می خواهید بدانید که سایر ابزارها و مهارت های ضروری در طراحی سایت چیست، می توانید به تسلط بر زبان های برنامه نویسی و فریمورک های مربوطه اشاره کنید.

چه ابزارهایی برای طراحی سایت وجود دارد؟

انواع طراحی سایت چیست؟

به طور کلی سایت ها به دو دسته سایت های استاتیک و سایت های پویا تقسیم می شوند. در زیر به شما خواهیم گفت که هر کدام از آنها چه عملکردهایی دارند و در چه زمینه هایی استفاده می شوند.

سایت های استاتیک

در قسمت قبل شما به طور کامل با وظایف بک اند کار و فرانت اند کار آشنا شدید و متوجه شدید که هر کدام چه وظایفی بر عهده دارند. با این مقدمه به توضیح سایت استاتیک می پردازیم. با این نوع سایت ها فقط قسمت front-end انجام می شود و هر صفحه از سایت به صورت جداگانه روی سرور بارگذاری می شود.

با سایت های ایستا امکان تغییر محتوای سایت توسط مدیر آن وجود ندارد و برای این کار یا باید طراح سایت استخدام کنید یا طراحی سایت محمد جانبلاغی را یاد بگیرید! البته این روزها به دلیل وجود سیستم های مدیریت محتوای پیشرفته مانند وردپرس، استفاده از سایت های استاتیک بسیار کمتر شده است. به طور معمول، این نوع سایت ها برای شرکت های کوچک یا سایت های ویترینی استفاده می شود که نیازی به تغییر محتوای زیادی ندارند.

سایت های پویا

سایت های داینامیک به دلیل پویایی خود دارای هر دو بخش front-end و back-end هستند. در این نوع طراحی وب سایت، بک اند وظیفه پویایی وب سایت را بر عهده دارد. ماهیت پویا سایت به این معنی است که تمام محتوای سایت توسط مدیر سایت قابل تغییر است. بنابراین می توانید هر روز محتوای جدید و در حال تغییر را در سایت خود آپلود کنید. نمونه هایی از این نوع سایت ها سایت های خبری و مجلاتی هستند.

از کجا شروع به ساختن وب سایت کنم؟

امروزه که کسب و کار اینترنتی در حال رونق است، افراد زیادی به این گونه مشاغل از جمله طراحی سایت علاقه مند هستند. همچنین، از آنجایی که بسیاری از کسب و کارهای سنتی در حال حاضر به صورت آنلاین در حال حرکت هستند و مسیر خود را تغییر می دهند، بازار کار برای طراحی وب سایت محبوب شده است. اما اولین سوالی که پیش روی تازه واردان این عرصه می شود این است که از کجا باید شروع کرد و چگونه در این مسیر حرکت کرد. در زیر به سه مرحله اساسی و ضروری برای تبدیل شدن به یک طراح وب سایت خواهیم پرداخت.

حتما بخوانید: طراحی سایت چیست؟

قبل از اینکه برای شرکت در کارگاه های مختلف بروید، بهتر است در مورد شغل و وظایف طراحان سایت و راه های کسب درآمد از این راه تحقیق کنید و با فراز و نشیب های این مسیر آشنا شوید. در مرحله اول باید خوب فکر کنید و ببینید آیا واقعا به طراحی سایت محمد جانبلاغی علاقه دارید یا صرفاً برای کسب درآمد آن را انتخاب کرده اید؟ در واقع باید بدانید که علاقه یکی از اساسی ترین چیزهایی است که باعث پیشرفت شما در هر کاری می شود. همچنین اطلاعات مورد نیاز خود را در مورد عنوان شغلی و درآمد طراحان وب سایت کسب کنید تا با انگیزه کافی وارد این عرصه شوید.

شروع به طراحی سایت کنید

تجربه لازم در طراحی سایت را بدانید

برای طراحی و راه اندازی سایت به تیمی با تخصص های مختلف نیاز است. اگر می خواهید به عنوان طراح سایت فعالیت کنید، ابتدا جایگاه خود را در این تیم مشخص کنید. ایجاد طرح اولیه سایت، فرم اشکال گرافیکی، تصویرسازی، طراحی لوگو و … بر عهده گرافیست است و لازم است این کار با خلاقیت و انگیزه کافی انجام شود. توسعه دهنده سمت کلاینت یکی دیگر از اعضای این تیم است که مسئولیت طراحی رابط کاربری یا پوسته سایت را بر عهده دارد. همچنین توسعه دهنده سمت سرور یکی دیگر از سمت های تیم طراحی وب سایت است که مسئولیت ارتباط بین مرورگر و سرور را بر عهده دارد.

بهترین روش یادگیری طراحی سایت کدام است؟

اولین قدم دیگر در طراحی وب سایت محمد جانبلاغی این است که به دنبال راهی برای تبدیل شدن به یک طراح حرفه ای با کمترین هزینه طراحی سایت ممکن باشید. این هزینه طراحی سایت علاوه بر پول شامل زمان و انرژی شما نیز می شود. در زیر به برخی از روش های جذب اشاره کرده ایم.

منبع: طراحی سایت به صورت حرفه ای